| Puerto de Navacerrada
altitud: 1892 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 6.9 °C |
| T. min. | 1.6 °C |
| T. mitjana | 4.3 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 7.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.6 mm |
| Pr. 18 - 24h | 3.6 mm |
| Rascafría
altitud: 1159 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.6 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Somosierra
altitud: 1450 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 11.4 °C |
| T. min. | 3.3 °C |
| T. mitjana | 7.3 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 18.1 mm |
| Pr. 00 - 06h | 1.1 mm |
| Pr. 06 - 12h | 3.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 13.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.2 mm |
| Venturada
altitud: 918 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| San Sebastián de Los Reyes
altitud: 672 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.1 °C |
| T. min. | 9.2 °C |
| T. mitjana | 13.7 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 3.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.6 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, El Goloso
altitud: 740 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.6 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Madrid Aeropuerto
altitud: 609 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.7 °C |
| T. min. | 7.8 °C |
| T. mitjana | 13.3 °C |
| Ratxa | 55 km/h |
| V. màx. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.5 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.1 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alcala de Henares
altitud: 605 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.6 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Arganda del Rey
altitud: 533 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.5 °C |
| T. min. | 6.8 °C |
| T. mitjana | 12.7 °C |
| Ratxa | 49 km/h |
| V. màx. | 31 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Colmenar Viejo
altitud: 1004 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.4 °C |
| T. min. | 9.5 °C |
| T. mitjana | 12.9 °C |
| Ratxa | 45 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, Ciudad Universitaria
altitud: 664 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | 49 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 1.0 mm |
| Pozuelo de Alarcón
altitud: 665 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Madrid, Retiro
altitud: 667 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.4 °C |
| T. min. | 10.1 °C |
| T. mitjana | 14.3 °C |
| Ratxa | 43 km/h |
| V. màx. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.3 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.3 mm |
| Tielmes
altitud: 594 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 8.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Puerto Alto del León
altitud: 1532 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 11.0 °C |
| T. min. | 3.8 °C |
| T. mitjana | 7.4 °C |
| Ratxa | 63 km/h |
| V. màx. | 42 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.3 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.3 mm |
| Pr. 18 - 24h | 3.0 mm |
| Alpedrete
altitud: 924 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelodones
altitud: 879 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.3 °C |
| T. min. | 7.4 °C |
| T. mitjana | 12.3 °C |
| Ratxa | 43 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.5 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.5 mm |
| Rozas de Puerto Real
altitud: 890 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Valdemorillo
altitud: 884 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.6 °C |
| T. min. | 8.9 °C |
| T. mitjana | 12.8 °C |
| Ratxa | 38 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.8 mm |
| Villanueva de la Cañada
altitud: 641 m |
|
| 12 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.9 °C |
| T. min. | 9.8 °C |
| T. mitjana | 14.3 °C |
| Ratxa | 47 km/h |
| V. màx. | 31 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.9 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.8 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.1 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 14:50 | 18.9 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 15:00 | 18.7 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 16:50 | 18.5 | ||
| Madrid, Retiro | Madrid | 15:20 | 18.4 | ||
| San Sebastián de Los Reyes | Madrid | 14:20 | 18.1 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 13:50 | 1.6 | ||
| Somosierra | Madrid | 12:10 | 3.3 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 20:30 | 3.8 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 06:30 | 6.8 | ||
| Torrelodones | Madrid | 07:50 | 7.4 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Puerto Alto del León | Madrid | 23:59 | 42 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 15:50 | 33 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 15:00 | 31 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 15:40 | 31 | ||
| Madrid, Retiro | Madrid | 15:40 | 25 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Puerto Alto del León | Madrid | 23:59 | 63 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 14:20 | 55 | ||
| Madrid, Ciudad Universitaria | Madrid | 15:30 | 49 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 18:10 | 49 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 15:10 | 47 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|
| Somosierra | Madrid | 18.1 | ||
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 7.2 | ||
| Valdemorillo | Madrid | 4.2 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 3.3 | ||
| San Sebastián de Los Reyes | Madrid | 3.0 | ||