| Castro Urdiales
altitud: 45 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 18.0 °C |
| T. min. | 12.3 °C |
| T. mitjana | 15.2 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ramales de la Victoria
altitud: 80 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 22.2 °C |
| T. min. | 7.9 °C |
| T. mitjana | 15.1 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Barcena de Cicero, Treto
altitud: 10 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 17.6 °C |
| T. min. | 9.6 °C |
| T. mitjana | 13.6 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Roque de Riomiera
altitud: 849 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 15.8 °C |
| T. min. | 8.1 °C |
| T. mitjana | 12.0 °C |
| Ratxa | 22 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander Aeropuerto
altitud: 3 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 19.0 °C |
| T. min. | 9.7 °C |
| T. mitjana | 14.3 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander
altitud: 51 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 17.2 °C |
| T. min. | 12.3 °C |
| T. mitjana | 14.8 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villacarriedo
altitud: 196 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 18.7 °C |
| T. min. | 7.1 °C |
| T. mitjana | 12.9 °C |
| Ratxa | 21 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Los Tojos, Bárcena Mayor
altitud: 460 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 19.8 °C |
| T. min. | 4.1 °C |
| T. mitjana | 11.9 °C |
| Ratxa | 20 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Felices de Buelna
altitud: 105 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 18.8 °C |
| T. min. | 7.1 °C |
| T. mitjana | 12.9 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelavega, Sierrapando
altitud: 110 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| San Vicente de la Barquera
altitud: 38 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 21.6 °C |
| T. min. | 11.6 °C |
| T. mitjana | 16.6 °C |
| Ratxa | 17 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Camaleño, Fuente De
altitud: 1100 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 21.1 °C |
| T. min. | 5.5 °C |
| T. mitjana | 13.3 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1722 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 13.8 °C |
| T. min. | 3.3 °C |
| T. mitjana | 8.6 °C |
| Ratxa | 38 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cillorigo de Liébana, Tama
altitud: 250 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 19.5 °C |
| T. min. | 5.9 °C |
| T. mitjana | 12.7 °C |
| Ratxa | 50 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tresviso
altitud: 940 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 16.0 °C |
| T. min. | 8.2 °C |
| T. mitjana | 12.1 °C |
| Ratxa | 17 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santillana del Mar, Altamira
altitud: 150 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 18.3 °C |
| T. min. | 10.1 °C |
| T. mitjana | 14.2 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Reinosa
altitud: 870 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 20.2 °C |
| T. min. | 0.9 °C |
| T. mitjana | 10.6 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alto Campoo
altitud: 1650 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 16.1 °C |
| T. min. | 2.9 °C |
| T. mitjana | 9.5 °C |
| Ratxa | 40 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Cubillo de Ebro
altitud: 770 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 23.7 °C |
| T. min. | 1.0 °C |
| T. mitjana | 12.4 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Polientes
altitud: 720 m |
|
| 16 d?abril 2026 | |
| T. max. | 23.5 °C |
| T. min. | 2.8 °C |
| T. mitjana | 13.1 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 18:20 | 23.7 | ||
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 16:10 | 23.5 | ||
| Ramales de la Victoria | Cantabria | 13:30 | 22.2 | ||
| San Vicente de la Barquera | Cantabria | 17:30 | 21.6 | ||
| Camaleño, Fuente De | Cantabria | 15:50 | 21.1 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Reinosa | Cantabria | 04:50 | 0.9 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 06:40 | 1.0 | ||
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 05:30 | 2.8 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 07:20 | 2.9 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 05:10 | 3.3 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Cillorigo de Liébana, Tama | Cantabria | 14:30 | 24 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 10:40 | 22 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 10:20 | 21 | ||
| Santander | Cantabria | 12:00 | 21 | ||
| Santander Aeropuerto | Cantabria | 13:10 | 20 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Cillorigo de Liébana, Tama | Cantabria | 15:30 | 50 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 10:50 | 40 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 11:50 | 38 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 14:00 | 37 | ||
| Santander Aeropuerto | Cantabria | 13:20 | 33 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|