| Orihuela
altitud: 26 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 19:00 | |
| T. max. | 36.6 °C |
| T. min. | 17.2 °C |
| Ratxa | 25 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 19:00 hora |
| el Pinós/Pinoso
altitud: 577 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 33.7 °C |
| T. min. | 12.8 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Rojales
altitud: 31 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 19:00 | |
| T. max. | 32.0 °C |
| T. min. | 17.3 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 19:00 hora |
| Fontanars dels Alforins
altitud: 622 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:00 | |
| T. max. | 34.1 °C |
| T. min. | 12.5 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Villena
altitud: 486 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 19:00 | |
| T. max. | 33.5 °C |
| T. min. | 10.4 °C |
| Ratxa | 42 km/h |
| V. màx. | 31 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 19:00 hora |
| Novelda
altitud: 233 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 18:00 | |
| T. max. | 33.4 °C |
| T. min. | 19.7 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 18:00 hora |
| Elx/Elche
altitud: 110 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 18:00 | |
| T. max. | 33.4 °C |
| T. min. | 15.8 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 18:00 hora |
| Alicante-Elche Aeropuerto
altitud: 43 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 30.9 °C |
| T. min. | 18.4 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Alacant/Alicante
altitud: 81 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 30.7 °C |
| T. min. | 18.7 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Benidorm
altitud: 36 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 19:00 | |
| T. max. | 30.5 °C |
| T. min. | 18.0 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 19:00 hora |
| Jávea/ Xàbia
altitud: 15 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 30.7 °C |
| T. min. | 16.1 °C |
| Ratxa | 43 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Pego
altitud: 60 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 17:00 | |
| T. max. | 29.4 °C |
| T. min. | 20.5 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 17:00 hora |
| Oliva
altitud: 1 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 26.2 °C |
| T. min. | 18.7 °C |
| Ratxa | 32 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Miramar
altitud: 12 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:00 | |
| T. max. | 27.6 °C |
| T. min. | 20.9 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Alcoi/Alcoy
altitud: 530 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:00 | |
| T. max. | 34.1 °C |
| T. min. | 18.6 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Barx
altitud: 340 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 18:00 | |
| T. max. | 28.5 °C |
| T. min. | 17.6 °C |
| Ratxa | 36 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 18:00 hora |
| Jalance
altitud: 372 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 18:00 | |
| T. max. | 37.4 °C |
| T. min. | 13.9 °C |
| Ratxa | 50 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 18:00 hora |
| Zarra
altitud: 856 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 35.5 °C |
| T. min. | 18.7 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Bicorp
altitud: 305 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:00 | |
| T. max. | 34.0 °C |
| T. min. | 16.2 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Ontinyent
altitud: 350 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 17:00 | |
| T. max. | 35.7 °C |
| T. min. | 15.2 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 17:00 hora |
| Xàtiva
altitud: 88 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 33.1 °C |
| T. min. | 17.3 °C |
| Ratxa | 42 km/h |
| V. màx. | 29 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Carcaixent
altitud: 25 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 19:00 | |
| T. max. | 31.5 °C |
| T. min. | 14.9 °C |
| Ratxa | 34 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 19:00 hora |
| Utiel
altitud: 758 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 34.2 °C |
| T. min. | 13.3 °C |
| Ratxa | 47 km/h |
| V. màx. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Polinyà de Xúquer
altitud: 11 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 29.2 °C |
| T. min. | 18.5 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Sollana
altitud: 0 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 29.3 °C |
| T. min. | 20.1 °C |
| Ratxa | 34 km/h |
| V. màx. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Turís
altitud: 186 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 17:00 | |
| T. max. | 31.1 °C |
| T. min. | 15.1 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 17:00 hora |
| Ademuz
altitud: 705 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 18:00 | |
| T. max. | 32.9 °C |
| T. min. | 10.7 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 18:00 hora |
| Chelva
altitud: 515 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:00 | |
| T. max. | 33.1 °C |
| T. min. | 15.9 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Llíria
altitud: 198 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:00 | |
| T. max. | 31.6 °C |
| T. min. | 16.2 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Valencia Aeropuerto
altitud: 56 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 29.1 °C |
| T. min. | 19.4 °C |
| Ratxa | 42 km/h |
| V. màx. | 34 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| València
altitud: 13 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 27.0 °C |
| T. min. | 20.8 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Bejís
altitud: 759 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 18:00 | |
| T. max. | 33.4 °C |
| T. min. | 17.4 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 18:00 hora |
| Segorbe
altitud: 400 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 19:00 | |
| T. max. | 28.7 °C |
| T. min. | 14.4 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 19:00 hora |
| Sagunt/Sagunto
altitud: 24 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 18:00 | |
| T. max. | 28.5 °C |
| T. min. | 18.8 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 18:00 hora |
| Montanejos
altitud: 601 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 12:00 | |
| T. max. | 28.3 °C |
| T. min. | 16.2 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 12:00 hora |
| Villafranca del Cid/Vilafranca
altitud: 1130 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 27.8 °C |
| T. min. | 16.5 °C |
| Ratxa | 48 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Atzeneta del Maestrat
altitud: 420 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 31.1 °C |
| T. min. | 14.4 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Castelló - Almassora
altitud: 43 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 28.1 °C |
| T. min. | 20.3 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| Torreblanca
altitud: 35 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 19:00 | |
| T. max. | 27.8 °C |
| T. min. | 20.1 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 19:00 hora |
| Vinaròs-Viveros Alcanar
altitud: 90 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 29.6 °C |
| T. min. | 18.4 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
| La Pobla de Benifassà-Fredes
altitud: 1165 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 17:00 | |
| T. max. | 23.0 °C |
| T. min. | 16.2 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 17:00 hora |
| Morella
altitud: 990 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:00 | |
| T. max. | 29.8 °C |
| T. min. | 19.5 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Castellfort
altitud: 1220 m |
|
| 30 de de maig datos hasta 20:10 | |
| T. max. | 27.3 °C |
| T. min. | 19.2 °C |
| Ratxa | 36 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:10 hora |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
Datos hasta
|
| Jalance | València/Valencia | 15:40 | 37.4 | 18:00 | |
| Orihuela | Alacant/Alicante | 16:10 | 36.6 | 19:00 | |
| Ontinyent | València/Valencia | 14:50 | 35.7 | 17:00 | |
| Zarra | València/Valencia | 16:10 | 35.5 | 20:10 | |
| Utiel | València/Valencia | 15:20 | 34.2 | 20:10 | |
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
Datos hasta
|
| Villena | Alacant/Alicante | 07:00 | 10.4 | 19:00 | |
| Ademuz | València/Valencia | 06:50 | 10.7 | 18:00 | |
| Fontanars dels Alforins | València/Valencia | 06:50 | 12.5 | 20:00 | |
| el Pinós/Pinoso | Alacant/Alicante | 06:10 | 12.8 | 20:10 | |
| Utiel | València/Valencia | 07:10 | 13.3 | 20:10 | |
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Valencia Aeropuerto | València/Valencia | 18:20 | 34 | 20:10 | |
| Villena | Alacant/Alicante | 18:20 | 31 | 19:00 | |
| Villafranca del Cid/Vilafranca | Castelló/Castellón | 19:20 | 30 | 20:10 | |
| Xàtiva | València/Valencia | 17:10 | 29 | 20:10 | |
| Castellfort | Castelló/Castellón | 00:50 | 28 | 20:10 | |
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Jalance | València/Valencia | 17:00 | 50 | 18:00 | |
| Villafranca del Cid/Vilafranca | Castelló/Castellón | 19:20 | 48 | 20:10 | |
| Utiel | València/Valencia | 16:00 | 47 | 20:10 | |
| Jávea/ Xàbia | Alacant/Alicante | 16:30 | 43 | 20:10 | |
| Valencia Aeropuerto | València/Valencia | 18:20 | 42 | 20:10 | |
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
Datos hasta
|
| Utiel | València/Valencia | 0.2 | 20:10 | |