| Baztan, Irurita
altitud: 183 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:30 | |
| T. max. | 11.7 °C |
| T. min. | 7.4 °C |
| Ratxa | 32 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 45.4 mm |
| Dt. hasta | 16:30 hora |
| Bera
altitud: 54 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 15.1 °C |
| T. min. | 9.2 °C |
| Ratxa | 36 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 40.2 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Areso
altitud: 520 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 11.7 °C |
| T. min. | 5.7 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 36.0 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Los Arcos
altitud: 470 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 14.0 °C |
| T. min. | 6.3 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.2 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Isaba/Izaba
altitud: 838 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 9.2 °C |
| T. min. | 0.5 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 17.0 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Oroz-Betelu/Orotz-Betelu
altitud: 635 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Roncesvalles/Orreaga
altitud: 947 m |
|
| 15 de de maig | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Dt. hasta | nd |
| Navascués/Nabaskoze
altitud: 612 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 10.3 °C |
| T. min. | 4.3 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 10.6 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Cáseda
altitud: 440 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 14.1 °C |
| T. min. | 7.0 °C |
| Ratxa | 49 km/h |
| V. màx. | 29 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.2 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Olite/Erriberri
altitud: 390 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 14.0 °C |
| T. min. | 7.1 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 5.0 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Esteribar, Embalse de Eugi
altitud: 615 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 8.6 °C |
| T. min. | 3.6 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 34.6 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Monreal/Elo
altitud: 585 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 11.5 °C |
| T. min. | 4.9 °C |
| Ratxa | 75 km/h |
| V. màx. | 34 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 14.4 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Pamplona, Aeropuerto
altitud: 459 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:30 | |
| T. max. | 14.1 °C |
| T. min. | 6.1 °C |
| Ratxa | 54 km/h |
| V. màx. | 39 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 16.5 mm |
| Dt. hasta | 16:30 hora |
| Aranguren, Ilundain
altitud: 572 m |
|
| 15 de de maig | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Dt. hasta | nd |
| Irurtzun
altitud: 432 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 12.1 °C |
| T. min. | 6.3 °C |
| Ratxa | 48 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 32.2 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Larraga
altitud: 375 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 13.9 °C |
| T. min. | 7.3 °C |
| Ratxa | 56 km/h |
| V. màx. | 40 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.8 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Bardenas Reales, Base Aérea
altitud: 295 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:30 | |
| T. max. | 15.3 °C |
| T. min. | 8.5 °C |
| Ratxa | 54 km/h |
| V. màx. | 39 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.8 mm |
| Dt. hasta | 16:30 hora |
| Monteagudo
altitud: 410 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 13.7 °C |
| T. min. | 8.7 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Tudela
altitud: 297 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 14.4 °C |
| T. min. | 9.2 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
| Valcarlos/Luzaide
altitud: 334 m |
|
| 15 de de maig datos hasta 16:00 | |
| T. max. | 10.3 °C |
| T. min. | 5.9 °C |
| Ratxa | 34 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 56.0 mm |
| Dt. hasta | 16:00 hora |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
Datos hasta
|
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 16:30 | 15.3 | 16:30 | |
| Bera | Navarra | 16:00 | 15.1 | 16:00 | |
| Tudela | Navarra | 15:40 | 14.4 | 16:00 | |
| Cáseda | Navarra | 15:10 | 14.1 | 16:00 | |
| Pamplona, Aeropuerto | Navarra | 15:20 | 14.1 | 16:30 | |
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
Datos hasta
|
| Isaba/Izaba | Navarra | 07:10 | 0.5 | 16:00 | |
| Esteribar, Embalse de Eugi | Navarra | 07:40 | 3.6 | 16:00 | |
| Navascués/Nabaskoze | Navarra | 07:40 | 4.3 | 16:00 | |
| Monreal/Elo | Navarra | 09:30 | 4.9 | 16:00 | |
| Areso | Navarra | 07:20 | 5.7 | 16:00 | |
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Larraga | Navarra | 15:50 | 40 | 16:00 | |
| Pamplona, Aeropuerto | Navarra | 15:30 | 39 | 16:30 | |
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 16:30 | 39 | 16:30 | |
| Monreal/Elo | Navarra | 15:00 | 34 | 16:00 | |
| Cáseda | Navarra | 15:50 | 29 | 16:00 | |
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Monreal/Elo | Navarra | 15:30 | 75 | 16:00 | |
| Larraga | Navarra | 15:50 | 56 | 16:00 | |
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 14:40 | 54 | 16:30 | |
| Pamplona, Aeropuerto | Navarra | 15:30 | 54 | 16:30 | |
| Cáseda | Navarra | 15:50 | 49 | 16:00 | |
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
Datos hasta
|
| Valcarlos/Luzaide | Navarra | 56.0 | 16:00 | |
| Baztan, Irurita | Navarra | 45.4 | 16:30 | |
| Bera | Navarra | 40.2 | 16:00 | |
| Areso | Navarra | 36.0 | 16:00 | |
| Esteribar, Embalse de Eugi | Navarra | 34.6 | 16:00 | |