| Puerto de Navacerrada
altitud: 1892 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 17.5 °C |
| T. min. | 6.9 °C |
| T. mitjana | 12.2 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rascafría
altitud: 1159 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 21.4 °C |
| T. min. | 4.3 °C |
| T. mitjana | 12.8 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Somosierra
altitud: 1450 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 18.3 °C |
| T. min. | 6.6 °C |
| T. mitjana | 12.4 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.7 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.7 mm |
| Venturada
altitud: 918 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| San Sebastián de Los Reyes
altitud: 672 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 26.5 °C |
| T. min. | 11.8 °C |
| T. mitjana | 19.2 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, El Goloso
altitud: 740 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 22.9 °C |
| T. min. | 10.6 °C |
| T. mitjana | 16.8 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid Aeropuerto
altitud: 609 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 25.7 °C |
| T. min. | 10.3 °C |
| T. mitjana | 18.0 °C |
| Ratxa | 52 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alcala de Henares
altitud: 605 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 26.7 °C |
| T. min. | 8.4 °C |
| T. mitjana | 17.6 °C |
| Ratxa | 40 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Arganda del Rey
altitud: 533 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 27.6 °C |
| T. min. | 11.1 °C |
| T. mitjana | 19.4 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Colmenar Viejo
altitud: 1004 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Madrid, Ciudad Universitaria
altitud: 664 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pozuelo de Alarcón
altitud: 665 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 25.3 °C |
| T. min. | 8.9 °C |
| T. mitjana | 17.1 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, Retiro
altitud: 667 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 25.1 °C |
| T. min. | 14.3 °C |
| T. mitjana | 19.7 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tielmes
altitud: 594 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 25.2 °C |
| T. min. | 10.6 °C |
| T. mitjana | 17.9 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Puerto Alto del León
altitud: 1532 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 17.7 °C |
| T. min. | 7.2 °C |
| T. mitjana | 12.5 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alpedrete
altitud: 924 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 25.0 °C |
| T. min. | 9.3 °C |
| T. mitjana | 17.2 °C |
| Ratxa | 36 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelodones
altitud: 879 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 25.4 °C |
| T. min. | 9.1 °C |
| T. mitjana | 17.3 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rozas de Puerto Real
altitud: 890 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 21.8 °C |
| T. min. | 8.7 °C |
| T. mitjana | 15.2 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.4 mm |
| Valdemorillo
altitud: 884 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 24.5 °C |
| T. min. | 10.8 °C |
| T. mitjana | 17.7 °C |
| Ratxa | 34 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villanueva de la Cañada
altitud: 641 m |
|
| 28 d?abril 2026 | |
| T. max. | 26.5 °C |
| T. min. | 12.4 °C |
| T. mitjana | 19.4 °C |
| Ratxa | 48 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Arganda del Rey | Madrid | 18:10 | 27.6 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 17:30 | 26.7 | ||
| San Sebastián de Los Reyes | Madrid | 17:20 | 26.5 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 17:30 | 26.5 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 16:50 | 25.7 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Rascafría | Madrid | 07:30 | 4.3 | ||
| Somosierra | Madrid | 07:40 | 6.6 | ||
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 07:20 | 6.9 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 07:10 | 7.2 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 07:30 | 8.4 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 20:10 | 30 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 20:50 | 30 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 20:30 | 25 | ||
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 01:10 | 23 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 01:30 | 22 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 20:30 | 52 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 20:00 | 48 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 01:30 | 40 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 00:20 | 37 | ||
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 00:50 | 37 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|
| Somosierra | Madrid | 0.7 | ||
| Rozas de Puerto Real | Madrid | 0.4 | ||
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 0.2 | ||