| Castro Urdiales
altitud: 45 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.7 °C |
| T. min. | 18.4 °C |
| T. mitjana | 24.6 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ramales de la Victoria
altitud: 80 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 36.3 °C |
| T. min. | 14.5 °C |
| T. mitjana | 25.4 °C |
| Ratxa | 25 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Barcena de Cicero, Treto
altitud: 10 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 28.1 °C |
| T. min. | 16.6 °C |
| T. mitjana | 22.4 °C |
| Ratxa | 22 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Roque de Riomiera
altitud: 849 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.6 °C |
| T. min. | 19.0 °C |
| T. mitjana | 24.3 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander Aeropuerto
altitud: 3 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.0 °C |
| T. min. | 16.9 °C |
| T. mitjana | 24.4 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander
altitud: 51 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 26.0 °C |
| T. min. | 17.9 °C |
| T. mitjana | 21.9 °C |
| Ratxa | 42 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villacarriedo
altitud: 196 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.4 °C |
| T. min. | 14.3 °C |
| T. mitjana | 24.4 °C |
| Ratxa | 22 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Los Tojos, Bárcena Mayor
altitud: 460 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.9 °C |
| T. min. | 10.5 °C |
| T. mitjana | 22.7 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Felices de Buelna
altitud: 105 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.8 °C |
| T. min. | 13.8 °C |
| T. mitjana | 24.8 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelavega, Sierrapando
altitud: 110 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.0 °C |
| T. min. | 17.5 °C |
| T. mitjana | 25.3 °C |
| Ratxa | 32 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Vicente de la Barquera
altitud: 38 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Camaleño, Fuente De
altitud: 1100 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.3 °C |
| T. min. | 14.0 °C |
| T. mitjana | 22.1 °C |
| Ratxa | 15 km/h |
| V. màx. | 7 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1910 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 21.9 °C |
| T. min. | 14.5 °C |
| T. mitjana | 18.2 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 2331 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 19.2 °C |
| T. min. | 11.8 °C |
| T. mitjana | 15.5 °C |
| Ratxa | 29 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1722 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 23.0 °C |
| T. min. | 15.6 °C |
| T. mitjana | 19.3 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cillorigo de Liébana, Tama
altitud: 250 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Tresviso
altitud: 940 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.5 °C |
| T. min. | 18.4 °C |
| T. mitjana | 23.9 °C |
| Ratxa | 17 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santillana del Mar, Altamira
altitud: 150 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.7 °C |
| T. min. | 17.3 °C |
| T. mitjana | 25.0 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Reinosa
altitud: 870 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 31.2 °C |
| T. min. | 12.1 °C |
| T. mitjana | 21.7 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alto Campoo
altitud: 1650 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 23.9 °C |
| T. min. | 12.0 °C |
| T. mitjana | 17.9 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Cubillo de Ebro
altitud: 770 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.3 °C |
| T. min. | 9.5 °C |
| T. mitjana | 21.4 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Polientes
altitud: 720 m |
|
| 28 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.9 °C |
| T. min. | 9.4 °C |
| T. mitjana | 21.7 °C |
| Ratxa | 19 km/h |
| V. màx. | 6 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Ramales de la Victoria | Cantabria | 15:40 | 36.3 | ||
| San Felices de Buelna | Cantabria | 14:30 | 35.8 | ||
| Los Tojos, Bárcena Mayor | Cantabria | 16:40 | 34.9 | ||
| Villacarriedo | Cantabria | 15:10 | 34.4 | ||
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 17:00 | 33.9 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 06:50 | 9.4 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 07:10 | 9.5 | ||
| Los Tojos, Bárcena Mayor | Cantabria | 07:10 | 10.5 | ||
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 06:00 | 11.8 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 06:00 | 12.0 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Santander | Cantabria | 19:10 | 30 | ||
| Santander Aeropuerto | Cantabria | 19:00 | 25 | ||
| Castro Urdiales | Cantabria | 19:00 | 25 | ||
| Torrelavega, Sierrapando | Cantabria | 14:20 | 23 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 06:10 | 20 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Santander | Cantabria | 21:50 | 42 | ||
| Santander Aeropuerto | Cantabria | 19:00 | 37 | ||
| Castro Urdiales | Cantabria | 19:00 | 35 | ||
| Santillana del Mar, Altamira | Cantabria | 20:10 | 35 | ||
| Torrelavega, Sierrapando | Cantabria | 20:50 | 32 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|