| Vega de Urriellu, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1970 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 20.8 °C |
| T. min. | 14.0 °C |
| T. mitjana | 17.4 °C |
| Ratxa | 46 km/h |
| V. màx. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1651 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 24.7 °C |
| T. min. | 16.3 °C |
| T. mitjana | 20.5 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Sotres, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1236 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 26.4 °C |
| T. min. | 18.0 °C |
| T. mitjana | 22.2 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabrales
altitud: 458 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.1 °C |
| T. min. | 16.4 °C |
| T. mitjana | 25.2 °C |
| Ratxa | 43 km/h |
| V. màx. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 3.2 mm |
| Llanes
altitud: 10 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 27.0 °C |
| T. min. | 15.8 °C |
| T. mitjana | 21.4 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Amieva, Panizales
altitud: 370 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.6 °C |
| T. min. | 14.1 °C |
| T. mitjana | 23.8 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Piloña, Bargaéu
altitud: 280 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.3 °C |
| T. min. | 13.5 °C |
| T. mitjana | 23.9 °C |
| Ratxa | 47 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.8 mm |
| Colunga
altitud: 30 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 31.9 °C |
| T. min. | 14.0 °C |
| T. mitjana | 22.9 °C |
| Ratxa | 63 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Gijón, Campus
altitud: 26 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.8 °C |
| T. min. | 13.2 °C |
| T. mitjana | 24.0 °C |
| Ratxa | 57 km/h |
| V. màx. | 29 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabo Peñas
altitud: 100 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.8 °C |
| T. min. | 16.0 °C |
| T. mitjana | 24.4 °C |
| Ratxa | 84 km/h |
| V. màx. | 46 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Asturias Aeropuerto
altitud: 127 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.1 °C |
| T. min. | 16.9 °C |
| T. mitjana | 24.5 °C |
| Ratxa | 82 km/h |
| V. màx. | 42 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pajares-Valgrande
altitud: 1480 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 25.9 °C |
| T. min. | 15.0 °C |
| T. mitjana | 20.4 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lena, Ronzón
altitud: 370 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.6 °C |
| T. min. | 13.0 °C |
| T. mitjana | 23.3 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Aller, Felechosa
altitud: 750 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.5 °C |
| T. min. | 13.9 °C |
| T. mitjana | 24.2 °C |
| Ratxa | 22 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.6 mm |
| Mieres, Baiña
altitud: 170 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.8 °C |
| T. min. | 14.8 °C |
| T. mitjana | 25.3 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 1.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | 1.2 mm |
| Oviedo
altitud: 334 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.5 °C |
| T. min. | 16.2 °C |
| T. mitjana | 24.9 °C |
| Ratxa | 73 km/h |
| V. màx. | 32 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tineo, Soutu
altitud: 280 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.1 °C |
| T. min. | 12.8 °C |
| T. mitjana | 23.9 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 4.0 mm |
| Pola de Somiedo
altitud: 670 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.1 °C |
| T. min. | 11.4 °C |
| T. mitjana | 22.7 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 20.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 1.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 19.0 mm |
| Salas, Camuño
altitud: 240 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.1 °C |
| T. min. | 14.5 °C |
| T. mitjana | 24.8 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 1.0 mm |
| Cabo Busto
altitud: 60 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 25.7 °C |
| T. min. | 15.5 °C |
| T. mitjana | 20.6 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Degaña
altitud: 1310 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.3 °C |
| T. min. | 13.7 °C |
| T. mitjana | 21.5 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 4.8 mm |
| Ibias, San Antolin
altitud: 780 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.6 °C |
| T. min. | 18.4 °C |
| T. mitjana | 25.5 °C |
| Ratxa | 46 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villayón, Oneta
altitud: 410 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.5 °C |
| T. min. | 18.4 °C |
| T. mitjana | 25.4 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Castropol
altitud: 40 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.7 °C |
| T. min. | 15.5 °C |
| T. mitjana | 22.6 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Taramundi, Ouria
altitud: 340 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Puerto de Leitariegos
altitud: 1530 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 25.1 °C |
| T. min. | 12.5 °C |
| T. mitjana | 18.8 °C |
| Ratxa | 51 km/h |
| V. màx. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.2 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Mieres, Baiña | Asturias | 14:50 | 35.8 | ||
| Salas, Camuño | Asturias | 15:30 | 35.1 | ||
| Tineo, Soutu | Asturias | 16:10 | 35.1 | ||
| Gijón, Campus | Asturias | 15:40 | 34.8 | ||
| Aller, Felechosa | Asturias | 16:20 | 34.5 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Pola de Somiedo | Asturias | 05:00 | 11.4 | ||
| Puerto de Leitariegos | Asturias | 23:30 | 12.5 | ||
| Tineo, Soutu | Asturias | 06:10 | 12.8 | ||
| Lena, Ronzón | Asturias | 06:30 | 13.0 | ||
| Gijón, Campus | Asturias | 06:50 | 13.2 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Cabo Peñas | Asturias | 21:50 | 46 | ||
| Asturias Aeropuerto | Asturias | 21:30 | 42 | ||
| Oviedo | Asturias | 20:40 | 32 | ||
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 00:10 | 30 | ||
| Gijón, Campus | Asturias | 20:30 | 29 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Cabo Peñas | Asturias | 21:50 | 84 | ||
| Asturias Aeropuerto | Asturias | 21:20 | 82 | ||
| Oviedo | Asturias | 19:40 | 73 | ||
| Colunga | Asturias | 20:10 | 63 | ||
| Gijón, Campus | Asturias | 20:20 | 57 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|
| Pola de Somiedo | Asturias | 20.0 | ||
| Degaña | Asturias | 4.8 | ||
| Tineo, Soutu | Asturias | 4.0 | ||
| Cabrales | Asturias | 3.2 | ||
| Mieres, Baiña | Asturias | 2.6 | ||