| Baztan, Irurita
altitud: 183 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.2 °C |
| T. min. | 9.2 °C |
| T. mitjana | 13.2 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 3.2 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.4 mm |
| Bera
altitud: 54 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.7 °C |
| T. min. | 10.4 °C |
| T. mitjana | 14.1 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 6.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 2.8 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.8 mm |
| Pr. 18 - 24h | 2.6 mm |
| Areso
altitud: 520 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 13.4 °C |
| T. min. | 8.5 °C |
| T. mitjana | 10.9 °C |
| Ratxa | 18 km/h |
| V. màx. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.8 mm |
| Pr. 06 - 12h | 1.6 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.2 mm |
| Los Arcos
altitud: 470 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.1 °C |
| T. min. | 6.5 °C |
| T. mitjana | 11.8 °C |
| Ratxa | 29 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Isaba/Izaba
altitud: 838 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 13.5 °C |
| T. min. | 5.3 °C |
| T. mitjana | 9.4 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.2 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.2 mm |
| Oroz-Betelu/Orotz-Betelu
altitud: 635 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 11.8 °C |
| T. min. | 5.7 °C |
| T. mitjana | 8.8 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.6 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Roncesvalles/Orreaga
altitud: 947 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Navascués/Nabaskoze
altitud: 612 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 13.8 °C |
| T. min. | 4.7 °C |
| T. mitjana | 9.3 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cáseda
altitud: 440 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.4 °C |
| T. min. | 7.9 °C |
| T. mitjana | 13.1 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Olite/Erriberri
altitud: 390 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.8 °C |
| T. min. | 7.6 °C |
| T. mitjana | 12.2 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Esteribar, Embalse de Eugi
altitud: 615 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 12.2 °C |
| T. min. | 6.5 °C |
| T. mitjana | 9.3 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 1.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.4 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.8 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Monreal/Elo
altitud: 585 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 14.1 °C |
| T. min. | 7.2 °C |
| T. mitjana | 10.7 °C |
| Ratxa | 40 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pamplona, Aeropuerto
altitud: 459 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.3 °C |
| T. min. | 7.3 °C |
| T. mitjana | 11.8 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.1 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.3 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Aranguren, Ilundain
altitud: 572 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Irurtzun
altitud: 432 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 14.0 °C |
| T. min. | 9.1 °C |
| T. mitjana | 11.6 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 1.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Larraga
altitud: 375 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.8 °C |
| T. min. | 7.2 °C |
| T. mitjana | 12.0 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 29 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Bardenas Reales, Base Aérea
altitud: 295 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.7 °C |
| T. min. | 8.7 °C |
| T. mitjana | 13.2 °C |
| Ratxa | 50 km/h |
| V. màx. | 36 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Monteagudo
altitud: 410 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.4 °C |
| T. min. | 8.7 °C |
| T. mitjana | 13.0 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tudela
altitud: 297 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.5 °C |
| T. min. | 9.4 °C |
| T. mitjana | 13.9 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valcarlos/Luzaide
altitud: 334 m |
|
| 13 de maig 2026 | |
| T. max. | 15.4 °C |
| T. min. | 8.4 °C |
| T. mitjana | 11.9 °C |
| Ratxa | 17 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 5.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 1.4 mm |
| Pr. 06 - 12h | 2.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 2.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Tudela | Navarra | 18:20 | 18.5 | ||
| Cáseda | Navarra | 12:40 | 18.4 | ||
| Bera | Navarra | 16:10 | 17.7 | ||
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 17:50 | 17.7 | ||
| Monteagudo | Navarra | 16:40 | 17.4 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Navascués/Nabaskoze | Navarra | 02:50 | 4.7 | ||
| Isaba/Izaba | Navarra | 01:50 | 5.3 | ||
| Oroz-Betelu/Orotz-Betelu | Navarra | 01:30 | 5.7 | ||
| Esteribar, Embalse de Eugi | Navarra | 00:40 | 6.5 | ||
| Los Arcos | Navarra | 03:30 | 6.5 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 14:10 | 36 | ||
| Larraga | Navarra | 09:10 | 29 | ||
| Monreal/Elo | Navarra | 12:30 | 28 | ||
| Pamplona, Aeropuerto | Navarra | 15:00 | 26 | ||
| Olite/Erriberri | Navarra | 12:20 | 23 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 14:10 | 50 | ||
| Monreal/Elo | Navarra | 13:00 | 40 | ||
| Larraga | Navarra | 09:10 | 39 | ||
| Tudela | Navarra | 11:20 | 39 | ||
| Olite/Erriberri | Navarra | 11:20 | 37 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|
| Bera | Navarra | 6.6 | ||
| Valcarlos/Luzaide | Navarra | 5.8 | ||
| Baztan, Irurita | Navarra | 4.2 | ||
| Areso | Navarra | 2.6 | ||
| Irurtzun | Navarra | 1.6 | ||