| Orihuela
altitude: 26 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Rojales
altitude: 31 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Fontanars dels Alforins
altitude: 622 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Villena
altitude: 486 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Novelda
altitude: 233 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Elx/Elche
altitude: 110 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Alicante-Elche Aeropuerto
altitude: 43 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 18.3 °C |
| Wind | 13 km/h
|
| Gust | 18 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1004.6 hPa |
| Tend. | -0.8 hPa |
| Humidity | 67.0 % |
| Alacant/Alicante
altitude: 81 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 19.4 °C |
| Wind | 12 km/h
|
| Gust | 26 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 998.4 hPa |
| Tend. | -0.9 hPa |
| Humidity | 56.0 % |
| Benidorm
altitude: 36 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Jávea/ Xàbia
altitude: 15 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 14.8 °C |
| Wind | 14 km/h
|
| Gust | 31 km/h
|
| Prec. | 1.4 mm |
| Pressure | 1007.7 hPa |
| Tend. | -0.6 hPa |
| Humidity | 88.0 % |
| Pego
altitude: 60 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Miramar
altitude: 12 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 17.0 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 21 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 71.0 % |
| Alcoi/Alcoy
altitude: 530 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 13.3 °C |
| Wind | 11 km/h
|
| Gust | 23 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 79.0 % |
| Barx
altitude: 340 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Jalance
altitude: 372 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Zarra
altitude: 881 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 10.9 °C |
| Wind | 3 km/h
|
| Gust | 11 km/h
|
| Prec. | 0.3 mm |
| Pressure | 912.4 hPa |
| Tend. | -1.0 hPa |
| Humidity | 93.0 % |
| Bicorp
altitude: 305 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Ontinyent
altitude: 350 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Xàtiva
altitude: 88 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 17.6 °C |
| Wind | 5 km/h
|
| Gust | 10 km/h
|
| Prec. | 0.2 mm |
| Pressure | 998.8 hPa |
| Tend. | -1.3 hPa |
| Humidity | 65.0 % |
| Carcaixent
altitude: 25 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Utiel
altitude: 758 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 12.1 °C |
| Wind | 3 km/h
|
| Gust | 17 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 923.1 hPa |
| Tend. | -1.0 hPa |
| Humidity | 85.0 % |
| Polinyà de Xúquer
altitude: 11 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 18.9 °C |
| Wind | 7 km/h
|
| Gust | 16 km/h
|
| Prec. | nd |
| Pressure | 1007.8 hPa |
| Tend. | -1.2 hPa |
| Humidity | 56.0 % |
| Turís
altitude: 186 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Ademuz
altitude: 705 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Chelva
altitude: 515 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 13.4 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 10 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 91.0 % |
| Llíria
altitude: 198 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 15.2 °C |
| Wind | 9 km/h
|
| Gust | 16 km/h
|
| Prec. | 0.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 86.0 % |
| Valencia Aeropuerto
altitude: 56 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 18.1 °C |
| Wind | 13 km/h
|
| Gust | 21 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1002.1 hPa |
| Tend. | -1.0 hPa |
| Humidity | 67.0 % |
| València, Viveros
altitude: 11 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 18.9 °C |
| Wind | 12 km/h
|
| Gust | 22 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1007.4 hPa |
| Tend. | -1.2 hPa |
| Humidity | 55.0 % |
| Bejís
altitude: 759 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Segorbe
altitude: 400 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Sagunt/Sagunto
altitude: 24 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Villafranca del Cid/Vilafranca
altitude: 1130 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 5.8 °C |
| Wind | 18 km/h
|
| Gust | 28 km/h
|
| Prec. | 1.0 mm |
| Pressure | 883.2 hPa |
| Tend. | -1.0 hPa |
| Humidity | 97.0 % |
| Atzeneta del Maestrat
altitude: 420 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Castelló - Almassora
altitude: 43 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 17.8 °C |
| Wind | 10 km/h
|
| Gust | 21 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1003.5 hPa |
| Tend. | -1.0 hPa |
| Humidity | 63.0 % |
| Torreblanca
altitude: 35 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| La Pobla de Benifassà-Fredes
altitude: 1165 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Morella
altitude: 990 m |
|
| 12 April 2026 15:00 | |
| Temp. | 5.4 °C |
| Wind | 13 km/h
|
| Gust | 24 km/h
|
| Prec. | 1.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 94.0 % |