| Valdezcaray
altitude: 1630 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 21.2 °C |
| Min. temp. | 14.6 °C |
| Av. temp. | 17.9 °C |
| Gust | 28 km/h |
| Max. speed | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Haro
altitude: 465 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 32.5 °C |
| Min. temp. | 13.3 °C |
| Av. temp. | 22.9 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Anguiano, Valvanera
altitude: 1006 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 27.9 °C |
| Min. temp. | 12.0 °C |
| Av. temp. | 19.9 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Nájera
altitude: 500 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 32.4 °C |
| Min. temp. | 13.8 °C |
| Av. temp. | 23.1 °C |
| Gust | 31 km/h |
| Max. speed | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cenicero
altitude: 429 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 32.6 °C |
| Min. temp. | 14.9 °C |
| Av. temp. | 23.7 °C |
| Gust | 31 km/h |
| Max. speed | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Logroño, Aeropuerto
altitude: 353 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 32.1 °C |
| Min. temp. | 13.3 °C |
| Av. temp. | 22.7 °C |
| Gust | 26 km/h |
| Max. speed | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Enciso
altitude: 855 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 29.1 °C |
| Min. temp. | 14.2 °C |
| Av. temp. | 21.7 °C |
| Gust | 38 km/h |
| Max. speed | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alfaro, La Plana
altitude: 371 m |
|
| 22 May 2026 | |
| Max. temp. | 33.4 °C |
| Min. temp. | 18.3 °C |
| Av. temp. | 25.9 °C |
| Gust | 23 km/h |
| Max. speed | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Maximum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
|
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 17:40 | 33.4 | ||
| Cenicero | La Rioja | 18:10 | 32.6 | ||
| Haro | La Rioja | 16:30 | 32.5 | ||
| Nájera | La Rioja | 18:10 | 32.4 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 17:50 | 32.1 | ||
|
Minimum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Minimum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
|
| Anguiano, Valvanera | La Rioja | 07:30 | 12.0 | ||
| Haro | La Rioja | 07:30 | 13.3 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 07:40 | 13.3 | ||
| Nájera | La Rioja | 07:20 | 13.8 | ||
| Enciso | La Rioja | 07:40 | 14.2 | ||
|
Maximum speed (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum speed (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
|
| Enciso | La Rioja | 06:10 | 25 | ||
| Valdezcaray | La Rioja | 03:20 | 22 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 17:10 | 19 | ||
| Cenicero | La Rioja | 14:10 | 17 | ||
| Nájera | La Rioja | 16:10 | 17 | ||
|
Gust (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Gust (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
|
| Enciso | La Rioja | 02:20 | 38 | ||
| Cenicero | La Rioja | 14:10 | 31 | ||
| Nájera | La Rioja | 16:20 | 31 | ||
| Valdezcaray | La Rioja | 23:10 | 28 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 17:20 | 26 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Station
|
Province
|
mm
|
|