| Valdezcaray
altitude: 1630 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 16.7 °C |
| Min. temp. | 15.8 °C |
| Gust | 25 km/h |
| Max. speed | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Haro
altitude: 465 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 20.4 °C |
| Min. temp. | 18.4 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Anguiano, Valvanera
altitude: 1006 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 15.8 °C |
| Min. temp. | 13.5 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Nájera
altitude: 500 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 20.4 °C |
| Min. temp. | 17.2 °C |
| Gust | 14 km/h |
| Max. speed | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Cenicero
altitude: 429 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 22.1 °C |
| Min. temp. | 18.7 °C |
| Gust | 11 km/h |
| Max. speed | 6 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Logroño, Aeropuerto
altitude: 353 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:10 | |
| Max. temp. | 18.5 °C |
| Min. temp. | 15.6 °C |
| Gust | 9 km/h |
| Max. speed | 5 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:10 hora |
| Enciso
altitude: 855 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 18.0 °C |
| Min. temp. | 15.3 °C |
| Gust | 37 km/h |
| Max. speed | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Alfaro, La Plana
altitude: 371 m |
|
| 23 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 25.4 °C |
| Min. temp. | 20.0 °C |
| Gust | 22 km/h |
| Max. speed | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
|
Maximum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
Datos hasta
|
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 00:00 | 25.4 | 03:00 | |
| Cenicero | La Rioja | 00:00 | 22.1 | 03:00 | |
| Nájera | La Rioja | 00:00 | 20.4 | 03:00 | |
| Haro | La Rioja | 00:00 | 20.4 | 03:00 | |
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 00:00 | 18.5 | 03:10 | |
|
Minimum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Minimum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
Datos hasta
|
| Anguiano, Valvanera | La Rioja | 03:00 | 13.5 | 03:00 | |
| Enciso | La Rioja | 03:00 | 15.3 | 03:00 | |
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 02:50 | 15.6 | 03:10 | |
| Valdezcaray | La Rioja | 01:20 | 15.8 | 03:00 | |
| Nájera | La Rioja | 02:50 | 17.2 | 03:00 | |
|
Maximum speed (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum speed (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Enciso | La Rioja | 02:00 | 25 | 03:00 | |
| Valdezcaray | La Rioja | 00:20 | 22 | 03:00 | |
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 02:30 | 14 | 03:00 | |
| Nájera | La Rioja | 00:30 | 8 | 03:00 | |
| Cenicero | La Rioja | 00:00 | 6 | 03:00 | |
|
Gust (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Gust (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Enciso | La Rioja | 02:00 | 37 | 03:00 | |
| Valdezcaray | La Rioja | 00:10 | 25 | 03:00 | |
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 02:20 | 22 | 03:00 | |
| Nájera | La Rioja | 00:30 | 14 | 03:00 | |
| Cenicero | La Rioja | 00:50 | 11 | 03:00 | |
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Station
|
Province
|
mm
|
Datos hasta
|