| Irun
altitude: 120 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.7 °C |
| Wind | 17 km/h
|
| Gust | 36 km/h
|
| Prec. | 3.2 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 94.0 % |
| Donostia / San Sebastián Aeropuerto
altitude: 4 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.3 °C |
| Wind | 21 km/h
|
| Gust | 41 km/h
|
| Prec. | 6.3 mm |
| Pressure | 1019.4 hPa |
| Tend. | 3.0 hPa |
| Humidity | 94.0 % |
| Errenteria, Añarbe
altitude: 165 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.3 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 24 km/h
|
| Prec. | 5.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 92.0 % |
| Segura
altitude: 255 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.8 °C |
| Wind | 3 km/h
|
| Gust | 21 km/h
|
| Prec. | 0.2 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 88.0 % |
| Beasain, Arriaran
altitude: 255 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.9 °C |
| Wind | 11 km/h
|
| Gust | 32 km/h
|
| Prec. | 0.2 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 85.0 % |
| Ordizia
altitude: 290 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.1 °C |
| Wind | 8 km/h
|
| Gust | 32 km/h
|
| Prec. | 0.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 88.0 % |
| Legazpi
altitude: 460 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 8.9 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 95.0 % |
| Zumarraga
altitude: 420 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 9.7 °C |
| Wind | 9 km/h
|
| Gust | 41 km/h
|
| Prec. | 0.3 mm |
| Pressure | 968.5 hPa |
| Tend. | 2.1 hPa |
| Humidity | 88.0 % |
| Azpeitia
altitude: 180 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.3 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 23 km/h
|
| Prec. | 0.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 93.0 % |
| Zumaia
altitude: 28 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.1 °C |
| Wind | 24 km/h
|
| Gust | 58 km/h
|
| Prec. | 0.6 mm |
| Pressure | 1017.1 hPa |
| Tend. | 3.6 hPa |
| Humidity | 96.0 % |
| Aramaio, Etxaguen
altitude: 617 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 8.1 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 1.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 87.0 % |
| Aretxabaleta
altitude: 308 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.2 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 1.8 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 89.0 % |
| Elgeta
altitude: 470 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 8.2 °C |
| Wind | 5 km/h
|
| Gust | 23 km/h
|
| Prec. | 1.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 96.0 % |
| Mutriku
altitude: 150 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 8.8 °C |
| Wind | 16 km/h
|
| Gust | 51 km/h
|
| Prec. | 3.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 100.0 % |
| Forua
altitude: 45 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.6 °C |
| Wind | 5 km/h
|
| Gust | 22 km/h
|
| Prec. | 0.2 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 93.0 % |
| Matxitxako
altitude: 93 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.7 °C |
| Wind | 35 km/h
|
| Gust | 54 km/h
|
| Prec. | 0.6 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 85.0 % |
| Punta Galea
altitude: 81 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.2 °C |
| Wind | 17 km/h
|
| Gust | 34 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 78.0 % |
| Amurrio
altitude: 240 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 9.8 °C |
| Wind | 12 km/h
|
| Gust | 33 km/h
|
| Prec. | 0.2 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 85.0 % |
| Orozko, Ibarra
altitude: 270 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 9.0 °C |
| Wind | 3 km/h
|
| Gust | 18 km/h
|
| Prec. | 0.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 94.0 % |
| Abadiño, Urkiola
altitude: 747 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 6.2 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 3.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 93.0 % |
| Amorebieta-Etxano
altitude: 100 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 9.6 °C |
| Wind | 4 km/h
|
| Gust | 29 km/h
|
| Prec. | 0.8 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 94.0 % |
| Balmaseda
altitude: 210 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 9.5 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.8 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 92.0 % |
| Güeñes
altitude: 208 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | 3 km/h
|
| Gust | 25 km/h
|
| Prec. | 0.4 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Bilbao Aeropuerto
altitude: 42 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.7 °C |
| Wind | 10 km/h
|
| Gust | 26 km/h
|
| Prec. | 0.5 mm |
| Pressure | 1015.8 hPa |
| Tend. | 1.9 hPa |
| Humidity | 86.0 % |
| Sopuerta
altitude: 177 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.2 °C |
| Wind | 5 km/h
|
| Gust | 24 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 91.0 % |
| Lalastra
altitude: 910 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 6.0 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 31 km/h
|
| Prec. | 0.2 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 94.0 % |
| Agurain/Salvatierra, Opakua
altitude: 660 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 9.2 °C |
| Wind | 18 km/h
|
| Gust | 30 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 92.0 % |
| Vitoria-Gasteiz Aeropuerto
altitude: 513 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 9.4 °C |
| Wind | 19 km/h
|
| Gust | 45 km/h
|
| Prec. | 0.8 mm |
| Pressure | 958.5 hPa |
| Tend. | 1.5 hPa |
| Humidity | 89.0 % |
| Labastida
altitude: 612 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 10.3 °C |
| Wind | 25 km/h
|
| Gust | 56 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 80.0 % |
| Leza
altitude: 575 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.9 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 69.0 % |
| Campezo/Kanpezu
altitude: 570 m |
|
| 11 April 2026 16:00 | |
| Temp. | 11.5 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 77.0 % |