| Irun
altitude: 120 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 16.4 °C |
| Wind | 10 km/h
|
| Gust | 31 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 72.0 % |
| Donostia / San Sebastián Aeropuerto
altitude: 4 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 17.0 °C |
| Wind | 15 km/h
|
| Gust | 37 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1018.1 hPa |
| Tend. | -0.3 hPa |
| Humidity | 68.0 % |
| Errenteria, Añarbe
altitude: 165 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 16.3 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 31 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 68.0 % |
| Segura
altitude: 255 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 16.1 °C |
| Wind | 5 km/h
|
| Gust | 12 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 67.0 % |
| Beasain, Arriaran
altitude: 255 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.6 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 19 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 68.0 % |
| Ordizia
altitude: 290 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.0 °C |
| Wind | 3 km/h
|
| Gust | 13 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 81.0 % |
| Legazpi
altitude: 460 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 12.9 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 81.0 % |
| Zumarraga
altitude: 420 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 14.4 °C |
| Wind | 16 km/h
|
| Gust | 26 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 967.9 hPa |
| Tend. | -0.9 hPa |
| Humidity | 72.0 % |
| Azpeitia
altitude: 180 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 17.8 °C |
| Wind | 6 km/h
|
| Gust | 23 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 60.0 % |
| Zumaia
altitude: 28 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 18.8 °C |
| Wind | 30 km/h
|
| Gust | 43 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1014.9 hPa |
| Tend. | -0.6 hPa |
| Humidity | 67.0 % |
| Aramaio, Etxaguen
altitude: 617 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 12.6 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 75.0 % |
| Aretxabaleta
altitude: 308 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.1 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 69.0 % |
| Elgeta
altitude: 470 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 14.6 °C |
| Wind | 5 km/h
|
| Gust | 15 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 75.0 % |
| Mutriku
altitude: 150 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.1 °C |
| Wind | 23 km/h
|
| Gust | 42 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 81.0 % |
| Forua
altitude: 45 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 18.8 °C |
| Wind | 7 km/h
|
| Gust | 32 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 67.0 % |
| Matxitxako
altitude: 93 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.3 °C |
| Wind | 45 km/h
|
| Gust | 56 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 78.0 % |
| Punta Galea
altitude: 81 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 16.9 °C |
| Wind | 17 km/h
|
| Gust | 33 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1009.7 hPa |
| Tend. | -0.5 hPa |
| Humidity | 69.0 % |
| Amurrio
altitude: 240 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 17.0 °C |
| Wind | 8 km/h
|
| Gust | 22 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 56.0 % |
| Orozko, Ibarra
altitude: 270 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 16.7 °C |
| Wind | 5 km/h
|
| Gust | 17 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 68.0 % |
| Abadiño, Urkiola
altitude: 747 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Amorebieta-Etxano
altitude: 100 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 16.2 °C |
| Wind | 13 km/h
|
| Gust | 28 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 65.0 % |
| Balmaseda
altitude: 210 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 17.1 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 61.0 % |
| Güeñes
altitude: 208 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | nd |
| Wind | 4 km/h
|
| Gust | 24 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | nd |
| Bilbao Aeropuerto
altitude: 42 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 17.2 °C |
| Wind | 23 km/h
|
| Gust | 35 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 1014.7 hPa |
| Tend. | -0.7 hPa |
| Humidity | 68.0 % |
| Sopuerta
altitude: 177 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 18.3 °C |
| Wind | 10 km/h
|
| Gust | 27 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 67.0 % |
| Lalastra
altitude: 910 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 12.6 °C |
| Wind | 7 km/h
|
| Gust | 16 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 74.0 % |
| Agurain/Salvatierra, Opakua
altitude: 660 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 13.1 °C |
| Wind | 12 km/h
|
| Gust | 27 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 75.0 % |
| Vitoria-Gasteiz Aeropuerto
altitude: 513 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 16.3 °C |
| Wind | 18 km/h
|
| Gust | 32 km/h
|
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | 958.8 hPa |
| Tend. | -1.0 hPa |
| Humidity | 60.0 % |
| Labastida
altitude: 612 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.4 °C |
| Wind | 11 km/h
|
| Gust | nd nd |
| Prec. | nd |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 60.0 % |
| Leza
altitude: 575 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.0 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 63.0 % |
| Campezo/Kanpezu
altitude: 570 m |
|
| 13 May 2026 16:00 | |
| Temp. | 15.0 °C |
| Wind | nd nd |
| Gust | nd nd |
| Prec. | 0.0 mm |
| Pressure | nd |
| Tend. | nd |
| Humidity | 66.0 % |