| Valdezcaray
altitude: 1630 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 23.2 °C |
| Min. temp. | 15.7 °C |
| Av. temp. | 19.5 °C |
| Gust | 50 km/h |
| Max. speed | 36 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Haro
altitude: 465 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 32.3 °C |
| Min. temp. | 16.9 °C |
| Av. temp. | 24.6 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Anguiano, Valvanera
altitude: 1006 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 29.2 °C |
| Min. temp. | 12.2 °C |
| Av. temp. | 20.7 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Nájera
altitude: 500 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 32.1 °C |
| Min. temp. | 13.2 °C |
| Av. temp. | 22.6 °C |
| Gust | 44 km/h |
| Max. speed | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cenicero
altitude: 429 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 31.6 °C |
| Min. temp. | 17.8 °C |
| Av. temp. | 24.7 °C |
| Gust | 39 km/h |
| Max. speed | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Logroño, Aeropuerto
altitude: 353 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 31.4 °C |
| Min. temp. | 14.2 °C |
| Av. temp. | 22.8 °C |
| Gust | 41 km/h |
| Max. speed | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Enciso
altitude: 855 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 28.6 °C |
| Min. temp. | 11.4 °C |
| Av. temp. | 20.0 °C |
| Gust | 39 km/h |
| Max. speed | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alfaro, La Plana
altitude: 371 m |
|
| 26 May 2026 | |
| Max. temp. | 31.8 °C |
| Min. temp. | 16.8 °C |
| Av. temp. | 24.3 °C |
| Gust | 33 km/h |
| Max. speed | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Maximum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
|
| Haro | La Rioja | 16:40 | 32.3 | ||
| Nájera | La Rioja | 17:50 | 32.1 | ||
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 17:40 | 31.8 | ||
| Cenicero | La Rioja | 17:50 | 31.6 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 17:40 | 31.4 | ||
|
Minimum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Minimum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
|
| Enciso | La Rioja | 06:50 | 11.4 | ||
| Anguiano, Valvanera | La Rioja | 07:10 | 12.2 | ||
| Nájera | La Rioja | 07:00 | 13.2 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 07:00 | 14.2 | ||
| Valdezcaray | La Rioja | 04:00 | 15.7 | ||
|
Maximum speed (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum speed (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
|
| Valdezcaray | La Rioja | 05:00 | 36 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 13:40 | 30 | ||
| Enciso | La Rioja | 18:10 | 25 | ||
| Cenicero | La Rioja | 09:40 | 23 | ||
| Nájera | La Rioja | 18:30 | 23 | ||
|
Gust (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Gust (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
|
| Valdezcaray | La Rioja | 00:20 | 50 | ||
| Nájera | La Rioja | 18:30 | 44 | ||
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 15:10 | 41 | ||
| Cenicero | La Rioja | 14:50 | 39 | ||
| Enciso | La Rioja | 16:20 | 39 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Station
|
Province
|
mm
|
|