| Valdezcaray
altitude: 1630 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:00 | |
| Max. temp. | 24.6 °C |
| Min. temp. | 16.1 °C |
| Gust | 28 km/h |
| Max. speed | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Haro
altitude: 465 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:00 | |
| Max. temp. | 35.5 °C |
| Min. temp. | 12.8 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Anguiano, Valvanera
altitude: 1006 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:00 | |
| Max. temp. | 30.2 °C |
| Min. temp. | 12.1 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Nájera
altitude: 500 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:00 | |
| Max. temp. | 35.2 °C |
| Min. temp. | 12.5 °C |
| Gust | 16 km/h |
| Max. speed | 7 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Cenicero
altitude: 429 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:00 | |
| Max. temp. | 35.1 °C |
| Min. temp. | 13.3 °C |
| Gust | 18 km/h |
| Max. speed | 7 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Logroño, Aeropuerto
altitude: 353 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:30 | |
| Max. temp. | 34.3 °C |
| Min. temp. | 10.5 °C |
| Gust | 13 km/h |
| Max. speed | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:30 hora |
| Enciso
altitude: 855 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:00 | |
| Max. temp. | 30.5 °C |
| Min. temp. | 12.9 °C |
| Gust | 34 km/h |
| Max. speed | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
| Alfaro, La Plana
altitude: 371 m |
|
| 27 de May datos hasta 20:00 | |
| Max. temp. | 35.9 °C |
| Min. temp. | 17.1 °C |
| Gust | 22 km/h |
| Max. speed | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 20:00 hora |
|
Maximum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
Datos hasta
|
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 17:40 | 35.9 | 20:00 | |
| Haro | La Rioja | 17:50 | 35.5 | 20:00 | |
| Nájera | La Rioja | 17:40 | 35.2 | 20:00 | |
| Cenicero | La Rioja | 18:20 | 35.1 | 20:00 | |
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 17:00 | 34.3 | 20:30 | |
|
Minimum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Minimum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
Datos hasta
|
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 06:40 | 10.5 | 20:30 | |
| Anguiano, Valvanera | La Rioja | 06:50 | 12.1 | 20:00 | |
| Nájera | La Rioja | 06:50 | 12.5 | 20:00 | |
| Haro | La Rioja | 07:30 | 12.8 | 20:00 | |
| Enciso | La Rioja | 06:20 | 12.9 | 20:00 | |
|
Maximum speed (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum speed (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Valdezcaray | La Rioja | 01:50 | 23 | 20:00 | |
| Enciso | La Rioja | 04:50 | 23 | 20:00 | |
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 19:10 | 14 | 20:00 | |
| Logroño, Aeropuerto | La Rioja | 02:20 | 9 | 20:30 | |
| Cenicero | La Rioja | 09:10 | 7 | 20:00 | |
|
Gust (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Gust (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Enciso | La Rioja | 04:40 | 34 | 20:00 | |
| Valdezcaray | La Rioja | 01:00 | 28 | 20:00 | |
| Alfaro, La Plana | La Rioja | 19:20 | 22 | 20:00 | |
| Cenicero | La Rioja | 19:20 | 18 | 20:00 | |
| Nájera | La Rioja | 17:10 | 16 | 20:00 | |
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Station
|
Province
|
mm
|
Datos hasta
|