| Baztan, Irurita
altitude: 183 m |
|
| 31 de May | |
| Max. temp. | nd |
| Min. temp. | nd |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Dt. hasta | nd |
| Bera
altitude: 54 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 17.0 °C |
| Min. temp. | 16.5 °C |
| Gust | 10 km/h |
| Max. speed | 5 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Areso
altitude: 520 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 14.1 °C |
| Min. temp. | 13.4 °C |
| Gust | 9 km/h |
| Max. speed | 4 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Los Arcos
altitude: 470 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 16.2 °C |
| Min. temp. | 13.6 °C |
| Gust | 19 km/h |
| Max. speed | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Isaba/Izaba
altitude: 838 m |
|
| 31 de May | |
| Max. temp. | nd |
| Min. temp. | nd |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Dt. hasta | nd |
| Oroz-Betelu/Orotz-Betelu
altitude: 635 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 15.9 °C |
| Min. temp. | 14.4 °C |
| Gust | 29 km/h |
| Max. speed | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Roncesvalles/Orreaga
altitude: 947 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 12.4 °C |
| Min. temp. | 10.9 °C |
| Gust | 25 km/h |
| Max. speed | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Navascués/Nabaskoze
altitude: 612 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 14.4 °C |
| Min. temp. | 12.2 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Cáseda
altitude: 440 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 17.3 °C |
| Min. temp. | 15.2 °C |
| Gust | 22 km/h |
| Max. speed | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Olite/Erriberri
altitude: 390 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 16.9 °C |
| Min. temp. | 15.9 °C |
| Gust | 37 km/h |
| Max. speed | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Esteribar, Embalse de Eugi
altitude: 615 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 14.7 °C |
| Min. temp. | 13.7 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Monreal/Elo
altitude: 585 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 14.7 °C |
| Min. temp. | 14.1 °C |
| Gust | 39 km/h |
| Max. speed | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Pamplona, Aeropuerto
altitude: 459 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:30 | |
| Max. temp. | 15.8 °C |
| Min. temp. | 15.0 °C |
| Gust | 37 km/h |
| Max. speed | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:30 hora |
| Aranguren, Ilundain
altitude: 572 m |
|
| 31 de May | |
| Max. temp. | nd |
| Min. temp. | nd |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Dt. hasta | nd |
| Irurtzun
altitude: 432 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 16.0 °C |
| Min. temp. | 15.3 °C |
| Gust | 25 km/h |
| Max. speed | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Larraga
altitude: 375 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 16.4 °C |
| Min. temp. | 14.7 °C |
| Gust | 36 km/h |
| Max. speed | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Bardenas Reales, Base Aérea
altitude: 295 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:30 | |
| Max. temp. | 18.7 °C |
| Min. temp. | 16.7 °C |
| Gust | 37 km/h |
| Max. speed | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:30 hora |
| Monteagudo
altitude: 410 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 19.8 °C |
| Min. temp. | 17.4 °C |
| Gust | nd |
| Max. speed | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Tudela
altitude: 297 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 19.6 °C |
| Min. temp. | 17.7 °C |
| Gust | 29 km/h |
| Max. speed | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
| Valcarlos/Luzaide
altitude: 334 m |
|
| 31 de May datos hasta 03:00 | |
| Max. temp. | 15.5 °C |
| Min. temp. | 14.8 °C |
| Gust | 12 km/h |
| Max. speed | 6 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Dt. hasta | 03:00 hora |
|
Maximum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
Datos hasta
|
| Monteagudo | Navarra | 00:00 | 19.8 | 03:00 | |
| Tudela | Navarra | 00:00 | 19.6 | 03:00 | |
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 00:00 | 18.7 | 03:30 | |
| Cáseda | Navarra | 00:00 | 17.3 | 03:00 | |
| Bera | Navarra | 02:30 | 17.0 | 03:00 | |
|
Minimum temperature (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Minimum temperature (°C)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
°C
|
Datos hasta
|
| Roncesvalles/Orreaga | Navarra | 03:00 | 10.9 | 03:00 | |
| Navascués/Nabaskoze | Navarra | 01:50 | 12.2 | 03:00 | |
| Areso | Navarra | 02:30 | 13.4 | 03:00 | |
| Los Arcos | Navarra | 02:40 | 13.6 | 03:00 | |
| Esteribar, Embalse de Eugi | Navarra | 03:00 | 13.7 | 03:00 | |
|
Maximum speed (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Maximum speed (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Monreal/Elo | Navarra | 00:00 | 28 | 03:00 | |
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 00:00 | 26 | 03:30 | |
| Pamplona, Aeropuerto | Navarra | 03:10 | 26 | 03:30 | |
| Olite/Erriberri | Navarra | 00:00 | 20 | 03:00 | |
| Larraga | Navarra | 02:00 | 20 | 03:00 | |
|
Gust (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Gust (km/h)
|
Station
|
Province
|
Hour
|
km/h
|
Datos hasta
|
| Monreal/Elo | Navarra | 00:00 | 39 | 03:00 | |
| Bardenas Reales, Base Aérea | Navarra | 00:00 | 37 | 03:30 | |
| Olite/Erriberri | Navarra | 00:20 | 37 | 03:00 | |
| Pamplona, Aeropuerto | Navarra | 03:10 | 37 | 03:30 | |
| Larraga | Navarra | 02:20 | 36 | 03:00 | |
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Station
|
Province
|
mm
|
Datos hasta
|