| Puerto de Navacerrada
altitud: 1892 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 12.9 °C |
| T. min. | 1.5 °C |
| T. mitjana | 7.2 °C |
| Ratxa | 43 km/h |
| V. màx. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rascafría
altitud: 1159 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 17.9 °C |
| T. min. | 2.9 °C |
| T. mitjana | 10.4 °C |
| Ratxa | 19 km/h |
| V. màx. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Somosierra
altitud: 1450 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 14.9 °C |
| T. min. | 5.7 °C |
| T. mitjana | 10.3 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.6 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Venturada
altitud: 918 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| San Sebastián de Los Reyes
altitud: 672 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 22.7 °C |
| T. min. | 11.8 °C |
| T. mitjana | 17.3 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, El Goloso
altitud: 740 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 19.4 °C |
| T. min. | 9.8 °C |
| T. mitjana | 14.6 °C |
| Ratxa | 19 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.2 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid Aeropuerto
altitud: 609 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 22.6 °C |
| T. min. | 11.0 °C |
| T. mitjana | 16.8 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alcala de Henares
altitud: 605 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 23.5 °C |
| T. min. | 10.6 °C |
| T. mitjana | 17.1 °C |
| Ratxa | 21 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Arganda del Rey
altitud: 533 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 24.7 °C |
| T. min. | 10.4 °C |
| T. mitjana | 17.6 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Colmenar Viejo
altitud: 1004 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Madrid, Ciudad Universitaria
altitud: 664 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | 21 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pozuelo de Alarcón
altitud: 665 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 23.2 °C |
| T. min. | 10.3 °C |
| T. mitjana | 16.8 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, Retiro
altitud: 667 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 21.5 °C |
| T. min. | 12.1 °C |
| T. mitjana | 16.8 °C |
| Ratxa | 21 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tielmes
altitud: 594 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 23.0 °C |
| T. min. | 11.1 °C |
| T. mitjana | 17.1 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Puerto Alto del León
altitud: 1532 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 13.4 °C |
| T. min. | 3.4 °C |
| T. mitjana | 8.4 °C |
| Ratxa | 32 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alpedrete
altitud: 924 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 21.7 °C |
| T. min. | 7.5 °C |
| T. mitjana | 14.6 °C |
| Ratxa | 22 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelodones
altitud: 879 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 21.2 °C |
| T. min. | 7.1 °C |
| T. mitjana | 14.2 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rozas de Puerto Real
altitud: 890 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 18.4 °C |
| T. min. | 9.6 °C |
| T. mitjana | 14.0 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valdemorillo
altitud: 884 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 20.8 °C |
| T. min. | 8.0 °C |
| T. mitjana | 14.4 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villanueva de la Cañada
altitud: 641 m |
|
| 30 d?abril 2026 | |
| T. max. | 23.4 °C |
| T. min. | 9.9 °C |
| T. mitjana | 16.6 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.1 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.1 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Arganda del Rey | Madrid | 19:30 | 24.7 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 17:40 | 23.5 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 17:40 | 23.4 | ||
| Pozuelo de Alarcón | Madrid | 17:30 | 23.2 | ||
| Tielmes | Madrid | 17:30 | 23.0 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 07:40 | 1.5 | ||
| Rascafría | Madrid | 07:50 | 2.9 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 07:30 | 3.4 | ||
| Somosierra | Madrid | 08:30 | 5.7 | ||
| Torrelodones | Madrid | 06:40 | 7.1 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 05:00 | 26 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 05:30 | 19 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 00:40 | 18 | ||
| Valdemorillo | Madrid | 12:50 | 14 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 18:50 | 14 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 05:00 | 43 | ||
| Torrelodones | Madrid | 15:50 | 33 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 07:00 | 32 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 14:30 | 28 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 00:40 | 26 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|
| Somosierra | Madrid | 0.6 | ||
| Alpedrete | Madrid | 0.2 | ||
| Madrid, El Goloso | Madrid | 0.2 | ||
| Valdemorillo | Madrid | 0.2 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 0.1 | ||