| Castro Urdiales
altitud: 45 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.1 °C |
| T. min. | 20.3 °C |
| T. mitjana | 27.7 °C |
| Ratxa | 45 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ramales de la Victoria
altitud: 80 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.5 °C |
| T. min. | 17.6 °C |
| T. mitjana | 26.6 °C |
| Ratxa | 29 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Barcena de Cicero, Treto
altitud: 10 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.1 °C |
| T. min. | 17.0 °C |
| T. mitjana | 25.5 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Roque de Riomiera
altitud: 849 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 27.1 °C |
| T. min. | 21.7 °C |
| T. mitjana | 24.4 °C |
| Ratxa | 70 km/h |
| V. màx. | 51 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander Aeropuerto
altitud: 3 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 36.3 °C |
| T. min. | 16.1 °C |
| T. mitjana | 26.2 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander
altitud: 51 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.9 °C |
| T. min. | 18.9 °C |
| T. mitjana | 24.9 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villacarriedo
altitud: 196 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.1 °C |
| T. min. | 17.1 °C |
| T. mitjana | 25.6 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Los Tojos, Bárcena Mayor
altitud: 460 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.7 °C |
| T. min. | 15.1 °C |
| T. mitjana | 23.9 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Felices de Buelna
altitud: 105 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.8 °C |
| T. min. | 17.5 °C |
| T. mitjana | 26.1 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelavega, Sierrapando
altitud: 110 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.1 °C |
| T. min. | 20.0 °C |
| T. mitjana | 27.5 °C |
| Ratxa | 45 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Vicente de la Barquera
altitud: 38 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Camaleño, Fuente De
altitud: 1100 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 28.7 °C |
| T. min. | 14.6 °C |
| T. mitjana | 21.7 °C |
| Ratxa | 36 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1910 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 21.6 °C |
| T. min. | 13.6 °C |
| T. mitjana | 17.6 °C |
| Ratxa | 98 km/h |
| V. màx. | 65 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 2331 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.8 °C |
| T. min. | 9.3 °C |
| T. mitjana | 13.5 °C |
| Ratxa | 69 km/h |
| V. màx. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1722 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 20.9 °C |
| T. min. | 14.5 °C |
| T. mitjana | 17.7 °C |
| Ratxa | 51 km/h |
| V. màx. | 29 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cillorigo de Liébana, Tama
altitud: 250 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.4 °C |
| T. min. | 13.0 °C |
| T. mitjana | 23.7 °C |
| Ratxa | 34 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tresviso
altitud: 940 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.7 °C |
| T. min. | 20.2 °C |
| T. mitjana | 25.0 °C |
| Ratxa | 44 km/h |
| V. màx. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santillana del Mar, Altamira
altitud: 150 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.2 °C |
| T. min. | 19.4 °C |
| T. mitjana | 26.8 °C |
| Ratxa | 40 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Reinosa
altitud: 870 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 28.3 °C |
| T. min. | 9.9 °C |
| T. mitjana | 19.1 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alto Campoo
altitud: 1650 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 22.5 °C |
| T. min. | 13.4 °C |
| T. mitjana | 17.9 °C |
| Ratxa | 51 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Cubillo de Ebro
altitud: 770 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.3 °C |
| T. min. | 10.0 °C |
| T. mitjana | 20.1 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Polientes
altitud: 720 m |
|
| 25 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.8 °C |
| T. min. | 10.5 °C |
| T. mitjana | 20.6 °C |
| Ratxa | 19 km/h |
| V. màx. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Santander Aeropuerto | Cantabria | 16:50 | 36.3 | ||
| Ramales de la Victoria | Cantabria | 18:00 | 35.5 | ||
| Castro Urdiales | Cantabria | 15:30 | 35.1 | ||
| Torrelavega, Sierrapando | Cantabria | 17:00 | 35.1 | ||
| San Felices de Buelna | Cantabria | 19:00 | 34.8 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 18:50 | 9.3 | ||
| Reinosa | Cantabria | 06:50 | 9.9 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 07:00 | 10.0 | ||
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 06:50 | 10.5 | ||
| Cillorigo de Liébana, Tama | Cantabria | 07:10 | 13.0 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 23:50 | 65 | ||
| San Roque de Riomiera | Cantabria | 04:30 | 51 | ||
| Tresviso | Cantabria | 19:10 | 33 | ||
| Castro Urdiales | Cantabria | 09:50 | 30 | ||
| Torrelavega, Sierrapando | Cantabria | 14:20 | 30 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 23:40 | 98 | ||
| San Roque de Riomiera | Cantabria | 03:50 | 70 | ||
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 23:20 | 69 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 02:40 | 51 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 23:10 | 51 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|