| Castro Urdiales
altitud: 45 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.5 °C |
| T. min. | 9.6 °C |
| T. mitjana | 13.6 °C |
| Ratxa | 46 km/h |
| V. màx. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.8 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ramales de la Victoria
altitud: 80 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 19.1 °C |
| T. min. | 7.8 °C |
| T. mitjana | 13.5 °C |
| Ratxa | 21 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 2.6 mm |
| Pr. 06 - 12h | 1.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Barcena de Cicero, Treto
altitud: 10 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.5 °C |
| T. min. | 10.1 °C |
| T. mitjana | 14.3 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 1.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 1.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Roque de Riomiera
altitud: 849 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 10.6 °C |
| T. min. | 3.8 °C |
| T. mitjana | 7.2 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 10.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 5.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 3.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 1.8 mm |
| Santander Aeropuerto
altitud: 3 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.3 °C |
| T. min. | 9.9 °C |
| T. mitjana | 14.1 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.6 mm |
| Pr. 06 - 12h | 3.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander
altitud: 51 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.0 °C |
| T. min. | 10.0 °C |
| T. mitjana | 13.0 °C |
| Ratxa | 47 km/h |
| V. màx. | 31 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 2.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villacarriedo
altitud: 196 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.9 °C |
| T. min. | 8.3 °C |
| T. mitjana | 12.6 °C |
| Ratxa | 20 km/h |
| V. màx. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 1.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 1.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.6 mm |
| Los Tojos, Bárcena Mayor
altitud: 460 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 14.9 °C |
| T. min. | 3.6 °C |
| T. mitjana | 9.2 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.4 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.8 mm |
| San Felices de Buelna
altitud: 105 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.3 °C |
| T. min. | 7.7 °C |
| T. mitjana | 13.0 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.6 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.2 mm |
| Torrelavega, Sierrapando
altitud: 110 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 17.1 °C |
| T. min. | 8.9 °C |
| T. mitjana | 13.0 °C |
| Ratxa | 35 km/h |
| V. màx. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.4 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.1 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.9 mm |
| San Vicente de la Barquera
altitud: 38 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 19.3 °C |
| T. min. | 9.2 °C |
| T. mitjana | 14.2 °C |
| Ratxa | 47 km/h |
| V. màx. | 35 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.4 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Camaleño, Fuente De
altitud: 1100 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 14.9 °C |
| T. min. | 0.7 °C |
| T. mitjana | 7.8 °C |
| Ratxa | 22 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1722 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 5.9 °C |
| T. min. | -1.7 °C |
| T. mitjana | 2.1 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cillorigo de Liébana, Tama
altitud: 250 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.7 °C |
| T. min. | 3.1 °C |
| T. mitjana | 10.9 °C |
| Ratxa | 34 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tresviso
altitud: 940 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 11.8 °C |
| T. min. | 4.5 °C |
| T. mitjana | 8.2 °C |
| Ratxa | 36 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.6 mm |
| Santillana del Mar, Altamira
altitud: 150 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 16.8 °C |
| T. min. | 8.5 °C |
| T. mitjana | 12.6 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 1.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Reinosa
altitud: 870 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 11.9 °C |
| T. min. | 0.3 °C |
| T. mitjana | 6.1 °C |
| Ratxa | 25 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alto Campoo
altitud: 1650 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 8.7 °C |
| T. min. | -1.4 °C |
| T. mitjana | 3.6 °C |
| Ratxa | 48 km/h |
| V. màx. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.1 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.1 mm |
| Valderredible, Cubillo de Ebro
altitud: 770 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 14.7 °C |
| T. min. | 0.2 °C |
| T. mitjana | 7.4 °C |
| Ratxa | 25 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Polientes
altitud: 720 m |
|
| 16 de maig 2026 | |
| T. max. | 15.3 °C |
| T. min. | 1.2 °C |
| T. mitjana | 8.3 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| San Vicente de la Barquera | Cantabria | 13:50 | 19.3 | ||
| Ramales de la Victoria | Cantabria | 16:30 | 19.1 | ||
| Cillorigo de Liébana, Tama | Cantabria | 15:40 | 18.7 | ||
| Barcena de Cicero, Treto | Cantabria | 16:30 | 18.5 | ||
| San Felices de Buelna | Cantabria | 15:10 | 18.3 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 03:20 | -1.7 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 01:40 | -1.4 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 06:20 | 0.2 | ||
| Reinosa | Cantabria | 04:50 | 0.3 | ||
| Camaleño, Fuente De | Cantabria | 07:40 | 0.7 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| San Vicente de la Barquera | Cantabria | 08:50 | 35 | ||
| Santander | Cantabria | 09:10 | 31 | ||
| Castro Urdiales | Cantabria | 01:10 | 27 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 08:10 | 26 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 01:20 | 23 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Alto Campoo | Cantabria | 02:50 | 48 | ||
| Santander | Cantabria | 05:40 | 47 | ||
| San Vicente de la Barquera | Cantabria | 09:50 | 47 | ||
| Castro Urdiales | Cantabria | 06:30 | 46 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 00:50 | 39 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|
| San Roque de Riomiera | Cantabria | 10.0 | ||
| Santander Aeropuerto | Cantabria | 3.8 | ||
| Ramales de la Victoria | Cantabria | 3.8 | ||
| Villacarriedo | Cantabria | 2.6 | ||
| Santander | Cantabria | 2.4 | ||