| Vega de Urriellu, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1970 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 18.1 °C |
| T. min. | 11.5 °C |
| T. mitjana | 14.8 °C |
| Ratxa | 63 km/h |
| V. màx. | 39 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1651 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 21.5 °C |
| T. min. | 12.4 °C |
| T. mitjana | 16.9 °C |
| Ratxa | 53 km/h |
| V. màx. | 35 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Sotres, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1236 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 25.4 °C |
| T. min. | 12.5 °C |
| T. mitjana | 18.9 °C |
| Ratxa | 43 km/h |
| V. màx. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabrales
altitud: 458 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.5 °C |
| T. min. | 11.8 °C |
| T. mitjana | 22.2 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Llanes
altitud: 10 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 22.1 °C |
| T. min. | 12.6 °C |
| T. mitjana | 17.4 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Amieva, Panizales
altitud: 370 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Piloña, Bargaéu
altitud: 280 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.6 °C |
| T. min. | 10.3 °C |
| T. mitjana | 21.9 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Colunga
altitud: 30 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 23.7 °C |
| T. min. | 11.8 °C |
| T. mitjana | 17.8 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Gijón, Campus
altitud: 26 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.6 °C |
| T. min. | 10.5 °C |
| T. mitjana | 20.6 °C |
| Ratxa | 31 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabo Peñas
altitud: 100 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 23.7 °C |
| T. min. | 14.2 °C |
| T. mitjana | 19.0 °C |
| Ratxa | 45 km/h |
| V. màx. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Asturias Aeropuerto
altitud: 127 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.6 °C |
| T. min. | 12.1 °C |
| T. mitjana | 21.4 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Pajares-Valgrande
altitud: 1480 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 22.0 °C |
| T. min. | 12.6 °C |
| T. mitjana | 17.3 °C |
| Ratxa | 44 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lena, Ronzón
altitud: 370 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Aller, Felechosa
altitud: 750 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.3 °C |
| T. min. | 9.3 °C |
| T. mitjana | 19.8 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mieres, Baiña
altitud: 170 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.1 °C |
| T. min. | 11.8 °C |
| T. mitjana | 22.9 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Oviedo
altitud: 334 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 34.3 °C |
| T. min. | 13.1 °C |
| T. mitjana | 23.7 °C |
| Ratxa | 32 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tineo, Soutu
altitud: 280 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.3 °C |
| T. min. | 8.4 °C |
| T. mitjana | 20.8 °C |
| Ratxa | 29 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pola de Somiedo
altitud: 670 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.8 °C |
| T. min. | 7.9 °C |
| T. mitjana | 19.3 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Salas, Camuño
altitud: 240 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.8 °C |
| T. min. | 11.5 °C |
| T. mitjana | 22.6 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabo Busto
altitud: 60 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 22.3 °C |
| T. min. | 13.7 °C |
| T. mitjana | 18.0 °C |
| Ratxa | 40 km/h |
| V. màx. | 31 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Degaña
altitud: 1310 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 26.4 °C |
| T. min. | 10.0 °C |
| T. mitjana | 18.2 °C |
| Ratxa | 29 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ibias, San Antolin
altitud: 780 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.6 °C |
| T. min. | 14.1 °C |
| T. mitjana | 21.9 °C |
| Ratxa | 47 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villayón, Oneta
altitud: 410 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.9 °C |
| T. min. | 15.7 °C |
| T. mitjana | 23.3 °C |
| Ratxa | 44 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Castropol
altitud: 40 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Taramundi, Ouria
altitud: 340 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Puerto de Leitariegos
altitud: 1530 m |
|
| 21 de maig 2026 | |
| T. max. | 21.9 °C |
| T. min. | 9.9 °C |
| T. mitjana | 15.9 °C |
| Ratxa | 49 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Oviedo | Asturias | 14:50 | 34.3 | ||
| Mieres, Baiña | Asturias | 15:00 | 34.1 | ||
| Salas, Camuño | Asturias | 15:00 | 33.8 | ||
| Piloña, Bargaéu | Asturias | 15:30 | 33.6 | ||
| Tineo, Soutu | Asturias | 15:30 | 33.3 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Pola de Somiedo | Asturias | 07:00 | 7.9 | ||
| Tineo, Soutu | Asturias | 06:50 | 8.4 | ||
| Aller, Felechosa | Asturias | 05:10 | 9.3 | ||
| Puerto de Leitariegos | Asturias | 04:50 | 9.9 | ||
| Degaña | Asturias | 04:50 | 10.0 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Vega de Urriellu, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 03:10 | 39 | ||
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 09:10 | 35 | ||
| Cabo Peñas | Asturias | 18:00 | 33 | ||
| Cabo Busto | Asturias | 16:10 | 31 | ||
| Pajares-Valgrande | Asturias | 08:10 | 28 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Vega de Urriellu, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 03:10 | 63 | ||
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 07:00 | 53 | ||
| Puerto de Leitariegos | Asturias | 14:00 | 49 | ||
| Ibias, San Antolin | Asturias | 16:50 | 47 | ||
| Cabo Peñas | Asturias | 18:10 | 45 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|