| Puerto de Navacerrada
altitud: 1892 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 21.6 °C |
| T. min. | 13.2 °C |
| T. mitjana | 17.4 °C |
| Ratxa | 49 km/h |
| V. màx. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rascafría
altitud: 1159 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 28.3 °C |
| T. min. | 8.8 °C |
| T. mitjana | 18.5 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Buitrago del Lozoya
altitud: 1030 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 27.3 °C |
| T. min. | 9.4 °C |
| T. mitjana | 18.3 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Somosierra
altitud: 1450 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 23.9 °C |
| T. min. | 11.8 °C |
| T. mitjana | 17.8 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Venturada
altitud: 918 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| San Sebastián de Los Reyes
altitud: 672 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.1 °C |
| T. min. | 15.9 °C |
| T. mitjana | 24.5 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, El Goloso
altitud: 740 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.9 °C |
| T. min. | 15.1 °C |
| T. mitjana | 22.5 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid Aeropuerto
altitud: 609 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.6 °C |
| T. min. | 14.9 °C |
| T. mitjana | 23.7 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alcala de Henares
altitud: 605 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.5 °C |
| T. min. | 13.2 °C |
| T. mitjana | 23.3 °C |
| Ratxa | 37 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Arganda del Rey
altitud: 533 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.9 °C |
| T. min. | 16.3 °C |
| T. mitjana | 24.6 °C |
| Ratxa | 32 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Colmenar Viejo
altitud: 1004 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.9 °C |
| T. min. | 17.6 °C |
| T. mitjana | 23.8 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, Ciudad Universitaria
altitud: 664 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pozuelo de Alarcón
altitud: 665 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 31.6 °C |
| T. min. | 14.9 °C |
| T. mitjana | 23.3 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, Retiro
altitud: 667 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 31.8 °C |
| T. min. | 17.8 °C |
| T. mitjana | 24.8 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tielmes
altitud: 594 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.2 °C |
| T. min. | 15.3 °C |
| T. mitjana | 23.8 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Puerto Alto del León
altitud: 1532 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 22.6 °C |
| T. min. | 13.0 °C |
| T. mitjana | 17.8 °C |
| Ratxa | 41 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alpedrete
altitud: 924 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.6 °C |
| T. min. | 15.5 °C |
| T. mitjana | 23.1 °C |
| Ratxa | 27 km/h |
| V. màx. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelodones
altitud: 879 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 31.4 °C |
| T. min. | 16.0 °C |
| T. mitjana | 23.7 °C |
| Ratxa | 33 km/h |
| V. màx. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rozas de Puerto Real
altitud: 890 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.2 °C |
| T. min. | 13.9 °C |
| T. mitjana | 21.6 °C |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Robledo de Chavela
altitud: 770 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.6 °C |
| T. min. | 18.0 °C |
| T. mitjana | 24.3 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valdemorillo
altitud: 884 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 30.3 °C |
| T. min. | 17.2 °C |
| T. mitjana | 23.8 °C |
| Ratxa | 29 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villanueva de la Cañada
altitud: 641 m |
|
| 24 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.5 °C |
| T. min. | 18.3 °C |
| T. mitjana | 25.4 °C |
| Ratxa | 30 km/h |
| V. màx. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Alcala de Henares | Madrid | 17:00 | 33.5 | ||
| San Sebastián de Los Reyes | Madrid | 17:40 | 33.1 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 16:40 | 32.9 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 17:20 | 32.6 | ||
| Villanueva de la Cañada | Madrid | 16:30 | 32.5 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Rascafría | Madrid | 04:50 | 8.8 | ||
| Buitrago del Lozoya | Madrid | 06:50 | 9.4 | ||
| Somosierra | Madrid | 07:20 | 11.8 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 07:00 | 13.0 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 06:50 | 13.2 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 03:50 | 28 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 11:40 | 24 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 23:59 | 23 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 19:20 | 21 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 00:10 | 18 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 13:40 | 49 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 13:20 | 41 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 23:59 | 37 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 14:40 | 33 | ||
| Torrelodones | Madrid | 15:30 | 33 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|