| Castro Urdiales
altitud: 45 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 25.2 °C |
| T. min. | 16.4 °C |
| T. mitjana | 20.8 °C |
| Ratxa | 18 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ramales de la Victoria
altitud: 80 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.4 °C |
| T. min. | 13.4 °C |
| T. mitjana | 24.4 °C |
| Ratxa | 18 km/h |
| V. màx. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Barcena de Cicero, Treto
altitud: 10 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 24.5 °C |
| T. min. | 14.6 °C |
| T. mitjana | 19.6 °C |
| Ratxa | 15 km/h |
| V. màx. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Roque de Riomiera
altitud: 849 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.0 °C |
| T. min. | 18.1 °C |
| T. mitjana | 23.6 °C |
| Ratxa | 39 km/h |
| V. màx. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander Aeropuerto
altitud: 3 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.7 °C |
| T. min. | 15.5 °C |
| T. mitjana | 22.6 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander
altitud: 51 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 23.4 °C |
| T. min. | 17.2 °C |
| T. mitjana | 20.3 °C |
| Ratxa | 28 km/h |
| V. màx. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villacarriedo
altitud: 196 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.4 °C |
| T. min. | 13.3 °C |
| T. mitjana | 23.4 °C |
| Ratxa | 23 km/h |
| V. màx. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Los Tojos, Bárcena Mayor
altitud: 460 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| San Felices de Buelna
altitud: 105 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 35.3 °C |
| T. min. | 13.3 °C |
| T. mitjana | 24.3 °C |
| Ratxa | 21 km/h |
| V. màx. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelavega, Sierrapando
altitud: 110 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.6 °C |
| T. min. | 15.6 °C |
| T. mitjana | 24.1 °C |
| Ratxa | 24 km/h |
| V. màx. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Vicente de la Barquera
altitud: 38 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Camaleño, Fuente De
altitud: 1100 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.9 °C |
| T. min. | 13.1 °C |
| T. mitjana | 21.5 °C |
| Ratxa | 26 km/h |
| V. màx. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 4.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.6 mm |
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1910 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 22.9 °C |
| T. min. | 14.8 °C |
| T. mitjana | 18.8 °C |
| Ratxa | 76 km/h |
| V. màx. | 41 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 2331 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 19.9 °C |
| T. min. | 12.0 °C |
| T. mitjana | 15.9 °C |
| Ratxa | 44 km/h |
| V. màx. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa
altitud: 1722 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 22.3 °C |
| T. min. | 14.7 °C |
| T. mitjana | 18.5 °C |
| Ratxa | 36 km/h |
| V. màx. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cillorigo de Liébana, Tama
altitud: 250 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | nd |
| T. min. | nd |
| T. mitjana | nd |
| Ratxa | nd |
| V. màx. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Tresviso
altitud: 940 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 29.8 °C |
| T. min. | 18.6 °C |
| T. mitjana | 24.2 °C |
| Ratxa | 40 km/h |
| V. màx. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santillana del Mar, Altamira
altitud: 150 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 32.3 °C |
| T. min. | 15.4 °C |
| T. mitjana | 23.8 °C |
| Ratxa | 21 km/h |
| V. màx. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Reinosa
altitud: 870 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 31.6 °C |
| T. min. | 9.3 °C |
| T. mitjana | 20.5 °C |
| Ratxa | 34 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alto Campoo
altitud: 1650 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 24.2 °C |
| T. min. | 13.7 °C |
| T. mitjana | 19.0 °C |
| Ratxa | 38 km/h |
| V. màx. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Cubillo de Ebro
altitud: 770 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.5 °C |
| T. min. | 8.4 °C |
| T. mitjana | 20.9 °C |
| Ratxa | 40 km/h |
| V. màx. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Polientes
altitud: 720 m |
|
| 27 de maig 2026 | |
| T. max. | 33.5 °C |
| T. min. | 8.1 °C |
| T. mitjana | 20.8 °C |
| Ratxa | 17 km/h |
| V. màx. | 4 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Temperatura máxima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura máxima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Ramales de la Victoria | Cantabria | 16:30 | 35.4 | ||
| San Felices de Buelna | Cantabria | 14:30 | 35.3 | ||
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 17:30 | 33.5 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 17:40 | 33.5 | ||
| Villacarriedo | Cantabria | 15:20 | 33.4 | ||
|
Temperatura mínima (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Temperatura mínima (°C)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
°C
|
|
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 07:10 | 8.1 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 06:50 | 8.4 | ||
| Reinosa | Cantabria | 03:40 | 9.3 | ||
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 01:20 | 12.0 | ||
| Camaleño, Fuente De | Cantabria | 20:30 | 13.1 | ||
|
Velocitat màxima (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Velocitat màxima (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 21:20 | 41 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 05:50 | 27 | ||
| Tresviso | Cantabria | 21:20 | 26 | ||
| San Roque de Riomiera | Cantabria | 05:50 | 24 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 17:40 | 23 | ||
|
Ratxa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Ratxa (km/h)
|
Estació
|
Província
|
Hora
|
km/h
|
|
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 21:00 | 76 | ||
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 21:20 | 44 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 18:20 | 40 | ||
| Tresviso | Cantabria | 21:20 | 40 | ||
| San Roque de Riomiera | Cantabria | 06:50 | 39 | ||
|
Precipitación acumulada
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Precipitación acumulada
|
Estació
|
Província
|
mm
|
|
| Camaleño, Fuente De | Cantabria | 4.8 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 3.2 | ||