| Águilas
altitudea: 32 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 26.2 °C |
| Tenp. min. | 15.8 °C |
| Batez besteko T. | 21.0 °C |
| Bolada | 29 km/h |
| Abiad. max. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mazarrón
altitudea: 66 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 25.9 °C |
| Tenp. min. | 15.0 °C |
| Batez besteko T. | 20.4 °C |
| Bolada | 32 km/h |
| Abiad. max. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cartagena
altitudea: 56 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 25.2 °C |
| Tenp. min. | 14.1 °C |
| Batez besteko T. | 19.7 °C |
| Bolada | 44 km/h |
| Abiad. max. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cartagena/Salinas Cabo Palos
altitudea: 3 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 25.0 °C |
| Tenp. min. | 13.6 °C |
| Batez besteko T. | 19.3 °C |
| Bolada | 50 km/h |
| Abiad. max. | 35 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Fuente Álamo de Murcia
altitudea: 140 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 25.8 °C |
| Tenp. min. | 14.1 °C |
| Batez besteko T. | 19.9 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torre-Pacheco
altitudea: 50 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 26.1 °C |
| Tenp. min. | 12.9 °C |
| Batez besteko T. | 19.5 °C |
| Bolada | 35 km/h |
| Abiad. max. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Javier Aeropuerto
altitudea: 4 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 26.6 °C |
| Tenp. min. | 12.8 °C |
| Batez besteko T. | 19.7 °C |
| Bolada | 41 km/h |
| Abiad. max. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Moratalla
altitudea: 955 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 19.8 °C |
| Tenp. min. | 9.5 °C |
| Batez besteko T. | 14.6 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Caravaca de La Cruz
altitudea: 643 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 24.1 °C |
| Tenp. min. | 9.6 °C |
| Batez besteko T. | 16.9 °C |
| Bolada | 33 km/h |
| Abiad. max. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Calasparra
altitudea: 350 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 25.1 °C |
| Tenp. min. | 12.6 °C |
| Batez besteko T. | 18.9 °C |
| Bolada | 39 km/h |
| Abiad. max. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Bullas
altitudea: 690 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 23.9 °C |
| Tenp. min. | 11.3 °C |
| Batez besteko T. | 17.6 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Jumilla
altitudea: 485 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 24.0 °C |
| Tenp. min. | 10.8 °C |
| Batez besteko T. | 17.4 °C |
| Bolada | 41 km/h |
| Abiad. max. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cieza
altitudea: 265 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Archena
altitudea: 150 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 28.0 °C |
| Tenp. min. | 15.5 °C |
| Batez besteko T. | 21.8 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mula
altitudea: 320 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Murcia
altitudea: 62 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 28.5 °C |
| Tenp. min. | 13.7 °C |
| Batez besteko T. | 21.1 °C |
| Bolada | 42 km/h |
| Abiad. max. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Caravaca de La Cruz, Los Royos
altitudea: 985 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 20.6 °C |
| Tenp. min. | 6.9 °C |
| Batez besteko T. | 13.8 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lorca, Zarcilla de Ramos
altitudea: 646 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 25.4 °C |
| Tenp. min. | 10.7 °C |
| Batez besteko T. | 18.0 °C |
| Bolada | 39 km/h |
| Abiad. max. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lorca
altitudea: 312 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 26.0 °C |
| Tenp. min. | 13.2 °C |
| Batez besteko T. | 19.6 °C |
| Bolada | 34 km/h |
| Abiad. max. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Puerto Lumbreras
altitudea: 445 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 25.3 °C |
| Tenp. min. | 14.0 °C |
| Batez besteko T. | 19.6 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Totana
altitudea: 281 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 27.5 °C |
| Tenp. min. | 16.3 °C |
| Batez besteko T. | 21.9 °C |
| Bolada | 37 km/h |
| Abiad. max. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alhama de Murcia
altitudea: 157 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 27.3 °C |
| Tenp. min. | 10.9 °C |
| Batez besteko T. | 19.1 °C |
| Bolada | 34 km/h |
| Abiad. max. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Molina de Segura
altitudea: 170 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 27.9 °C |
| Tenp. min. | 14.8 °C |
| Batez besteko T. | 21.3 °C |
| Bolada | 40 km/h |
| Abiad. max. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Abanilla
altitudea: 174 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 28.8 °C |
| Tenp. min. | 14.2 °C |
| Batez besteko T. | 21.5 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Yecla
altitudea: 640 m |
|
| 2026ko maiatzak 13 | |
| Tenp. max. | 22.4 °C |
| Tenp. min. | 11.4 °C |
| Batez besteko T. | 16.9 °C |
| Bolada | 49 km/h |
| Abiad. max. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Abanilla | Murcia | 16:50 | 28.8 | ||
| Murcia | Murcia | 15:00 | 28.5 | ||
| Archena | Murcia | 18:40 | 28.0 | ||
| Molina de Segura | Murcia | 17:10 | 27.9 | ||
| Totana | Murcia | 14:20 | 27.5 | ||
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Caravaca de La Cruz, Los Royos | Murcia | 02:40 | 6.9 | ||
| Moratalla | Murcia | 07:50 | 9.5 | ||
| Caravaca de La Cruz | Murcia | 07:10 | 9.6 | ||
| Lorca, Zarcilla de Ramos | Murcia | 07:10 | 10.7 | ||
| Jumilla | Murcia | 07:10 | 10.8 | ||
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Cartagena/Salinas Cabo Palos | Murcia | 17:10 | 35 | ||
| San Javier Aeropuerto | Murcia | 17:40 | 30 | ||
| Yecla | Murcia | 12:20 | 28 | ||
| Cartagena | Murcia | 17:50 | 26 | ||
| Molina de Segura | Murcia | 15:20 | 24 | ||
|
Bolada (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Bolada (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Cartagena/Salinas Cabo Palos | Murcia | 17:00 | 50 | ||
| Yecla | Murcia | 12:20 | 49 | ||
| Cartagena | Murcia | 16:00 | 44 | ||
| Murcia | Murcia | 14:20 | 42 | ||
| Jumilla | Murcia | 14:40 | 41 | ||
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
Estazioa
|
Probintzia
|
mm
|
|