| Águilas
altitudea: 32 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 29.8 °C |
| Tenp. min. | 17.4 °C |
| Batez besteko T. | 23.6 °C |
| Bolada | 50 km/h |
| Abiad. max. | 30 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mazarrón
altitudea: 66 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 26.5 °C |
| Tenp. min. | 15.8 °C |
| Batez besteko T. | 21.2 °C |
| Bolada | 59 km/h |
| Abiad. max. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cartagena
altitudea: 56 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 25.8 °C |
| Tenp. min. | 14.2 °C |
| Batez besteko T. | 20.0 °C |
| Bolada | 41 km/h |
| Abiad. max. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cartagena/Salinas Cabo Palos
altitudea: 3 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 24.9 °C |
| Tenp. min. | 16.0 °C |
| Batez besteko T. | 20.4 °C |
| Bolada | 51 km/h |
| Abiad. max. | 39 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.4 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Fuente Álamo de Murcia
altitudea: 140 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 26.7 °C |
| Tenp. min. | 14.1 °C |
| Batez besteko T. | 20.4 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 1.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 1.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torre-Pacheco
altitudea: 50 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 25.9 °C |
| Tenp. min. | 13.3 °C |
| Batez besteko T. | 19.6 °C |
| Bolada | 33 km/h |
| Abiad. max. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.2 mm |
| San Javier Aeropuerto
altitudea: 4 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 26.2 °C |
| Tenp. min. | 12.9 °C |
| Batez besteko T. | 19.6 °C |
| Bolada | 45 km/h |
| Abiad. max. | 32 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 1.1 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 1.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.1 mm |
| Moratalla
altitudea: 955 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 16.9 °C |
| Tenp. min. | 8.1 °C |
| Batez besteko T. | 12.5 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.2 mm |
| Caravaca de La Cruz
altitudea: 643 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 22.2 °C |
| Tenp. min. | 8.6 °C |
| Batez besteko T. | 15.4 °C |
| Bolada | 50 km/h |
| Abiad. max. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Calasparra
altitudea: 350 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 21.6 °C |
| Tenp. min. | 11.7 °C |
| Batez besteko T. | 16.7 °C |
| Bolada | 45 km/h |
| Abiad. max. | 29 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Bullas
altitudea: 690 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 19.7 °C |
| Tenp. min. | 11.0 °C |
| Batez besteko T. | 15.4 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Jumilla
altitudea: 485 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 19.5 °C |
| Tenp. min. | 8.0 °C |
| Batez besteko T. | 13.8 °C |
| Bolada | 48 km/h |
| Abiad. max. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cieza
altitudea: 265 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Archena
altitudea: 150 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 24.0 °C |
| Tenp. min. | 15.0 °C |
| Batez besteko T. | 19.5 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mula
altitudea: 320 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Murcia
altitudea: 62 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 26.4 °C |
| Tenp. min. | 13.9 °C |
| Batez besteko T. | 20.1 °C |
| Bolada | 45 km/h |
| Abiad. max. | 25 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Caravaca de La Cruz, Los Royos
altitudea: 985 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 19.0 °C |
| Tenp. min. | 6.0 °C |
| Batez besteko T. | 12.5 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lorca, Zarcilla de Ramos
altitudea: 646 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 23.2 °C |
| Tenp. min. | 10.0 °C |
| Batez besteko T. | 16.6 °C |
| Bolada | 49 km/h |
| Abiad. max. | 36 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lorca
altitudea: 312 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 26.5 °C |
| Tenp. min. | 13.1 °C |
| Batez besteko T. | 19.8 °C |
| Bolada | 47 km/h |
| Abiad. max. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Puerto Lumbreras
altitudea: 445 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 25.3 °C |
| Tenp. min. | 13.9 °C |
| Batez besteko T. | 19.6 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Totana
altitudea: 281 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 24.7 °C |
| Tenp. min. | 13.6 °C |
| Batez besteko T. | 19.2 °C |
| Bolada | 51 km/h |
| Abiad. max. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alhama de Murcia
altitudea: 157 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 24.4 °C |
| Tenp. min. | 12.5 °C |
| Batez besteko T. | 18.4 °C |
| Bolada | 36 km/h |
| Abiad. max. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Molina de Segura
altitudea: 170 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 24.1 °C |
| Tenp. min. | 12.3 °C |
| Batez besteko T. | 18.2 °C |
| Bolada | 48 km/h |
| Abiad. max. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Abanilla
altitudea: 174 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 24.4 °C |
| Tenp. min. | 11.7 °C |
| Batez besteko T. | 18.0 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Yecla
altitudea: 640 m |
|
| 2026ko maiatzak 15 | |
| Tenp. max. | 18.2 °C |
| Tenp. min. | 10.1 °C |
| Batez besteko T. | 14.2 °C |
| Bolada | 46 km/h |
| Abiad. max. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Águilas | Murcia | 12:20 | 29.8 | ||
| Fuente Álamo de Murcia | Murcia | 13:10 | 26.7 | ||
| Mazarrón | Murcia | 11:40 | 26.5 | ||
| Lorca | Murcia | 15:10 | 26.5 | ||
| Murcia | Murcia | 13:10 | 26.4 | ||
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Caravaca de La Cruz, Los Royos | Murcia | 23:59 | 6.0 | ||
| Jumilla | Murcia | 23:59 | 8.0 | ||
| Moratalla | Murcia | 18:20 | 8.1 | ||
| Caravaca de La Cruz | Murcia | 06:10 | 8.6 | ||
| Lorca, Zarcilla de Ramos | Murcia | 07:00 | 10.0 | ||
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Cartagena/Salinas Cabo Palos | Murcia | 14:10 | 39 | ||
| Lorca, Zarcilla de Ramos | Murcia | 19:20 | 36 | ||
| Totana | Murcia | 17:40 | 33 | ||
| Mazarrón | Murcia | 17:50 | 33 | ||
| San Javier Aeropuerto | Murcia | 18:50 | 32 | ||
|
Bolada (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Bolada (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Mazarrón | Murcia | 17:50 | 59 | ||
| Cartagena/Salinas Cabo Palos | Murcia | 14:10 | 51 | ||
| Totana | Murcia | 17:50 | 51 | ||
| Águilas | Murcia | 10:50 | 50 | ||
| Caravaca de La Cruz | Murcia | 18:30 | 50 | ||
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
Estazioa
|
Probintzia
|
mm
|
|
| Cartagena/Salinas Cabo Palos | Murcia | 2.4 | ||
| San Javier Aeropuerto | Murcia | 1.1 | ||
| Fuente Álamo de Murcia | Murcia | 1.0 | ||
| Torre-Pacheco | Murcia | 0.4 | ||
| Moratalla | Murcia | 0.2 | ||