| Puerto de Navacerrada
altitudea: 1892 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 6.2 °C |
| Tenp. min. | 0.7 °C |
| Batez besteko T. | 3.4 °C |
| Bolada | 59 km/h |
| Abiad. max. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 8.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 5.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rascafría
altitudea: 1159 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 14.1 °C |
| Tenp. min. | 2.0 °C |
| Batez besteko T. | 8.1 °C |
| Bolada | 16 km/h |
| Abiad. max. | 6 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 6.4 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 3.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Somosierra
altitudea: 1450 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 10.6 °C |
| Tenp. min. | 3.7 °C |
| Batez besteko T. | 7.2 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 5.7 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.1 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.3 mm |
| Pr. 18 - 24h | 2.3 mm |
| Venturada
altitudea: 918 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| San Sebastián de Los Reyes
altitudea: 672 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 19.7 °C |
| Tenp. min. | 8.0 °C |
| Batez besteko T. | 13.9 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 2.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, El Goloso
altitudea: 740 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 15.3 °C |
| Tenp. min. | 6.8 °C |
| Batez besteko T. | 11.1 °C |
| Bolada | 18 km/h |
| Abiad. max. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 2.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid Aeropuerto
altitudea: 609 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 19.1 °C |
| Tenp. min. | 7.0 °C |
| Batez besteko T. | 13.1 °C |
| Bolada | 28 km/h |
| Abiad. max. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.9 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 3.9 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alcala de Henares
altitudea: 605 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 19.5 °C |
| Tenp. min. | 6.6 °C |
| Batez besteko T. | 13.0 °C |
| Bolada | 29 km/h |
| Abiad. max. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.8 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Arganda del Rey
altitudea: 533 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 21.5 °C |
| Tenp. min. | 7.7 °C |
| Batez besteko T. | 14.6 °C |
| Bolada | 25 km/h |
| Abiad. max. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 4.6 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Colmenar Viejo
altitudea: 1004 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, Ciudad Universitaria
altitudea: 664 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | 33 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 2.1 mm |
| Pr. 12 - 18h | 1.1 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pozuelo de Alarcón
altitudea: 665 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 16.7 °C |
| Tenp. min. | 8.5 °C |
| Batez besteko T. | 12.6 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 8.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 4.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 4.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Madrid, Retiro
altitudea: 667 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 17.2 °C |
| Tenp. min. | 10.0 °C |
| Batez besteko T. | 13.6 °C |
| Bolada | 27 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 3.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 2.1 mm |
| Pr. 12 - 18h | 1.5 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tielmes
altitudea: 594 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 19.8 °C |
| Tenp. min. | 7.8 °C |
| Batez besteko T. | 13.8 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 2.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Puerto Alto del León
altitudea: 1532 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 8.1 °C |
| Tenp. min. | 3.2 °C |
| Batez besteko T. | 5.7 °C |
| Bolada | 40 km/h |
| Abiad. max. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 5.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 3.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alpedrete
altitudea: 924 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Torrelodones
altitudea: 879 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 16.8 °C |
| Tenp. min. | 8.1 °C |
| Batez besteko T. | 12.4 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 8.8 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 6.7 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.1 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Rozas de Puerto Real
altitudea: 890 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 16.6 °C |
| Tenp. min. | 7.7 °C |
| Batez besteko T. | 12.2 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 2.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 2.6 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valdemorillo
altitudea: 884 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | 15.9 °C |
| Tenp. min. | 9.0 °C |
| Batez besteko T. | 12.4 °C |
| Bolada | 23 km/h |
| Abiad. max. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 4.6 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 2.4 mm |
| Pr. 12 - 18h | 2.2 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villanueva de la Cañada
altitudea: 641 m |
|
| 2026ko maiatzak 08 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Arganda del Rey | Madrid | 18:50 | 21.5 | ||
| Tielmes | Madrid | 18:00 | 19.8 | ||
| San Sebastián de Los Reyes | Madrid | 19:30 | 19.7 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 18:00 | 19.5 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 17:30 | 19.1 | ||
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 11:50 | 0.7 | ||
| Rascafría | Madrid | 04:20 | 2.0 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 11:20 | 3.2 | ||
| Somosierra | Madrid | 03:50 | 3.7 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 05:50 | 6.6 | ||
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 07:00 | 33 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 07:40 | 22 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 17:40 | 21 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 13:10 | 16 | ||
| Arganda del Rey | Madrid | 16:30 | 16 | ||
|
Bolada (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Bolada (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 12:50 | 59 | ||
| Puerto Alto del León | Madrid | 10:00 | 40 | ||
| Madrid, Ciudad Universitaria | Madrid | 17:00 | 33 | ||
| Alcala de Henares | Madrid | 13:10 | 29 | ||
| Madrid Aeropuerto | Madrid | 17:30 | 28 | ||
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
Estazioa
|
Probintzia
|
mm
|
|
| Torrelodones | Madrid | 8.8 | ||
| Pozuelo de Alarcón | Madrid | 8.6 | ||
| Puerto de Navacerrada | Madrid | 8.2 | ||
| Rascafría | Madrid | 6.4 | ||
| Somosierra | Madrid | 5.7 | ||