| Castro Urdiales
altitudea: 45 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 34.0 °C |
| Tenp. min. | 19.7 °C |
| Batez besteko T. | 26.9 °C |
| Bolada | 42 km/h |
| Abiad. max. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ramales de la Victoria
altitudea: 80 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 37.2 °C |
| Tenp. min. | 14.1 °C |
| Batez besteko T. | 25.7 °C |
| Bolada | 32 km/h |
| Abiad. max. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Barcena de Cicero, Treto
altitudea: 10 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 35.3 °C |
| Tenp. min. | 17.0 °C |
| Batez besteko T. | 26.1 °C |
| Bolada | 30 km/h |
| Abiad. max. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Roque de Riomiera
altitudea: 849 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 28.5 °C |
| Tenp. min. | 18.0 °C |
| Batez besteko T. | 23.3 °C |
| Bolada | 58 km/h |
| Abiad. max. | 49 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander Aeropuerto
altitudea: 3 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 37.1 °C |
| Tenp. min. | 18.1 °C |
| Batez besteko T. | 27.6 °C |
| Bolada | 46 km/h |
| Abiad. max. | 26 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santander
altitudea: 51 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 30.9 °C |
| Tenp. min. | 19.2 °C |
| Batez besteko T. | 25.1 °C |
| Bolada | 45 km/h |
| Abiad. max. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villacarriedo
altitudea: 196 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 34.9 °C |
| Tenp. min. | 14.7 °C |
| Batez besteko T. | 24.8 °C |
| Bolada | 37 km/h |
| Abiad. max. | 17 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Los Tojos, Bárcena Mayor
altitudea: 460 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 33.5 °C |
| Tenp. min. | 12.7 °C |
| Batez besteko T. | 23.1 °C |
| Bolada | 32 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Felices de Buelna
altitudea: 105 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 35.7 °C |
| Tenp. min. | 15.2 °C |
| Batez besteko T. | 25.5 °C |
| Bolada | 42 km/h |
| Abiad. max. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Torrelavega, Sierrapando
altitudea: 110 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 35.4 °C |
| Tenp. min. | 18.7 °C |
| Batez besteko T. | 27.1 °C |
| Bolada | 47 km/h |
| Abiad. max. | 27 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| San Vicente de la Barquera
altitudea: 38 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Camaleño, Fuente De
altitudea: 1100 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 28.3 °C |
| Tenp. min. | 12.9 °C |
| Batez besteko T. | 20.6 °C |
| Bolada | 33 km/h |
| Abiad. max. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa
altitudea: 1910 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 20.0 °C |
| Tenp. min. | 13.4 °C |
| Batez besteko T. | 16.7 °C |
| Bolada | 101 km/h |
| Abiad. max. | 73 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa
altitudea: 2331 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 16.2 °C |
| Tenp. min. | 9.9 °C |
| Batez besteko T. | 13.1 °C |
| Bolada | 62 km/h |
| Abiad. max. | 33 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa
altitudea: 1722 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 21.1 °C |
| Tenp. min. | 13.4 °C |
| Batez besteko T. | 17.3 °C |
| Bolada | 51 km/h |
| Abiad. max. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Cillorigo de Liébana, Tama
altitudea: 250 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | 41 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tresviso
altitudea: 940 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 30.9 °C |
| Tenp. min. | 18.5 °C |
| Batez besteko T. | 24.7 °C |
| Bolada | 46 km/h |
| Abiad. max. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Santillana del Mar, Altamira
altitudea: 150 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 34.8 °C |
| Tenp. min. | 17.0 °C |
| Batez besteko T. | 25.9 °C |
| Bolada | 43 km/h |
| Abiad. max. | 28 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Reinosa
altitudea: 870 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 28.6 °C |
| Tenp. min. | 10.3 °C |
| Batez besteko T. | 19.5 °C |
| Bolada | 43 km/h |
| Abiad. max. | 23 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Alto Campoo
altitudea: 1650 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 22.5 °C |
| Tenp. min. | 12.2 °C |
| Batez besteko T. | 17.3 °C |
| Bolada | 54 km/h |
| Abiad. max. | 21 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Cubillo de Ebro
altitudea: 770 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 32.0 °C |
| Tenp. min. | 8.6 °C |
| Batez besteko T. | 20.3 °C |
| Bolada | 33 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Valderredible, Polientes
altitudea: 720 m |
|
| 2026ko maiatzak 26 | |
| Tenp. max. | 31.6 °C |
| Tenp. min. | 8.4 °C |
| Batez besteko T. | 20.0 °C |
| Bolada | 27 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Ramales de la Victoria | Cantabria | 18:30 | 37.2 | ||
| Santander Aeropuerto | Cantabria | 16:00 | 37.1 | ||
| San Felices de Buelna | Cantabria | 16:50 | 35.7 | ||
| Torrelavega, Sierrapando | Cantabria | 16:10 | 35.4 | ||
| Barcena de Cicero, Treto | Cantabria | 16:30 | 35.3 | ||
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Valderredible, Polientes | Cantabria | 07:10 | 8.4 | ||
| Valderredible, Cubillo de Ebro | Cantabria | 07:10 | 8.6 | ||
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 07:00 | 9.9 | ||
| Reinosa | Cantabria | 06:10 | 10.3 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 04:50 | 12.2 | ||
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 00:10 | 73 | ||
| San Roque de Riomiera | Cantabria | 08:20 | 49 | ||
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 12:10 | 33 | ||
| Santander | Cantabria | 17:10 | 33 | ||
| Santillana del Mar, Altamira | Cantabria | 13:50 | 28 | ||
|
Bolada (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Bolada (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Mirador del Cable, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 00:20 | 101 | ||
| Cabaña Verónica, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 13:40 | 62 | ||
| San Roque de Riomiera | Cantabria | 08:40 | 58 | ||
| Alto Campoo | Cantabria | 14:50 | 54 | ||
| Coriscao, Parque Nacional Picos de Europa | Cantabria | 13:50 | 51 | ||
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
Estazioa
|
Probintzia
|
mm
|
|