| Vega de Urriellu, Parque Nacional Picos de Europa
altitudea: 1970 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 19.8 °C |
| Tenp. min. | 14.5 °C |
| Batez besteko T. | 17.1 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa
altitudea: 1651 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 23.9 °C |
| Tenp. min. | 17.6 °C |
| Batez besteko T. | 20.8 °C |
| Bolada | 27 km/h |
| Abiad. max. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Sotres, Parque Nacional Picos de Europa
altitudea: 1236 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 24.8 °C |
| Tenp. min. | 14.7 °C |
| Batez besteko T. | 19.7 °C |
| Bolada | 17 km/h |
| Abiad. max. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabrales
altitudea: 458 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 22.7 °C |
| Tenp. min. | 14.1 °C |
| Batez besteko T. | 18.4 °C |
| Bolada | 23 km/h |
| Abiad. max. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Llanes
altitudea: 10 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 18.7 °C |
| Tenp. min. | 17.5 °C |
| Batez besteko T. | 18.1 °C |
| Bolada | 24 km/h |
| Abiad. max. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Amieva, Panizales
altitudea: 370 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 22.3 °C |
| Tenp. min. | 14.2 °C |
| Batez besteko T. | 18.2 °C |
| Bolada | 20 km/h |
| Abiad. max. | 9 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Piloña, Bargaéu
altitudea: 280 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 19.2 °C |
| Tenp. min. | 15.2 °C |
| Batez besteko T. | 17.2 °C |
| Bolada | 15 km/h |
| Abiad. max. | 6 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Colunga
altitudea: 30 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 20.3 °C |
| Tenp. min. | 15.9 °C |
| Batez besteko T. | 18.1 °C |
| Bolada | 23 km/h |
| Abiad. max. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Gijón, Campus
altitudea: 26 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 19.3 °C |
| Tenp. min. | 17.3 °C |
| Batez besteko T. | 18.3 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabo Peñas
altitudea: 100 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 18.2 °C |
| Tenp. min. | 16.2 °C |
| Batez besteko T. | 17.2 °C |
| Bolada | 30 km/h |
| Abiad. max. | 19 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Asturias Aeropuerto
altitudea: 127 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 18.8 °C |
| Tenp. min. | 15.7 °C |
| Batez besteko T. | 17.2 °C |
| Bolada | 28 km/h |
| Abiad. max. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Pajares-Valgrande
altitudea: 1480 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 24.6 °C |
| Tenp. min. | 14.2 °C |
| Batez besteko T. | 19.4 °C |
| Bolada | 33 km/h |
| Abiad. max. | 24 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lena, Ronzón
altitudea: 370 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 22.6 °C |
| Tenp. min. | 14.5 °C |
| Batez besteko T. | 18.6 °C |
| Bolada | 27 km/h |
| Abiad. max. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Aller, Felechosa
altitudea: 750 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 26.1 °C |
| Tenp. min. | 10.4 °C |
| Batez besteko T. | 18.3 °C |
| Bolada | 22 km/h |
| Abiad. max. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mieres, Baiña
altitudea: 170 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 20.4 °C |
| Tenp. min. | 15.8 °C |
| Batez besteko T. | 18.1 °C |
| Bolada | 15 km/h |
| Abiad. max. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Oviedo
altitudea: 334 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 18.8 °C |
| Tenp. min. | 14.7 °C |
| Batez besteko T. | 16.7 °C |
| Bolada | 16 km/h |
| Abiad. max. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Tineo, Soutu
altitudea: 280 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 23.4 °C |
| Tenp. min. | 14.6 °C |
| Batez besteko T. | 19.0 °C |
| Bolada | 23 km/h |
| Abiad. max. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Pola de Somiedo
altitudea: 670 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 27.3 °C |
| Tenp. min. | 10.5 °C |
| Batez besteko T. | 18.9 °C |
| Bolada | 19 km/h |
| Abiad. max. | 6 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Salas, Camuño
altitudea: 240 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 20.2 °C |
| Tenp. min. | 14.4 °C |
| Batez besteko T. | 17.3 °C |
| Bolada | 18 km/h |
| Abiad. max. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Cabo Busto
altitudea: 60 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 19.1 °C |
| Tenp. min. | 16.1 °C |
| Batez besteko T. | 17.6 °C |
| Bolada | 25 km/h |
| Abiad. max. | 22 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Degaña
altitudea: 1310 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 28.0 °C |
| Tenp. min. | 13.7 °C |
| Batez besteko T. | 20.8 °C |
| Bolada | 25 km/h |
| Abiad. max. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ibias, San Antolin
altitudea: 780 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 27.2 °C |
| Tenp. min. | 12.1 °C |
| Batez besteko T. | 19.7 °C |
| Bolada | 18 km/h |
| Abiad. max. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Villayón, Oneta
altitudea: 410 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 17.7 °C |
| Tenp. min. | 13.5 °C |
| Batez besteko T. | 15.6 °C |
| Bolada | 20 km/h |
| Abiad. max. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.2 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.2 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Castropol
altitudea: 40 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 19.6 °C |
| Tenp. min. | 16.7 °C |
| Batez besteko T. | 18.2 °C |
| Bolada | 16 km/h |
| Abiad. max. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Taramundi, Ouria
altitudea: 340 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | 0.2 mm |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Puerto de Leitariegos
altitudea: 1530 m |
|
| 2026ko maiatzak 29 | |
| Tenp. max. | 23.8 °C |
| Tenp. min. | 14.2 °C |
| Batez besteko T. | 19.0 °C |
| Bolada | 27 km/h |
| Abiad. max. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Degaña | Asturias | 14:50 | 28.0 | ||
| Pola de Somiedo | Asturias | 14:00 | 27.3 | ||
| Ibias, San Antolin | Asturias | 17:00 | 27.2 | ||
| Aller, Felechosa | Asturias | 14:30 | 26.1 | ||
| Sotres, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 14:10 | 24.8 | ||
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Aller, Felechosa | Asturias | 07:10 | 10.4 | ||
| Pola de Somiedo | Asturias | 06:40 | 10.5 | ||
| Ibias, San Antolin | Asturias | 05:40 | 12.1 | ||
| Villayón, Oneta | Asturias | 06:00 | 13.5 | ||
| Degaña | Asturias | 01:20 | 13.7 | ||
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Pajares-Valgrande | Asturias | 07:10 | 24 | ||
| Cabo Busto | Asturias | 01:20 | 22 | ||
| Puerto de Leitariegos | Asturias | 17:40 | 20 | ||
| Cabo Peñas | Asturias | 06:20 | 19 | ||
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 08:20 | 19 | ||
|
Bolada (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Bolada (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Pajares-Valgrande | Asturias | 11:00 | 33 | ||
| Cabo Peñas | Asturias | 06:20 | 30 | ||
| Asturias Aeropuerto | Asturias | 07:00 | 28 | ||
| Vega de Ario, Parque Nacional Picos de Europa | Asturias | 08:40 | 27 | ||
| Puerto de Leitariegos | Asturias | 10:40 | 27 | ||
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
Estazioa
|
Probintzia
|
mm
|
|
| Lena, Ronzón | Asturias | 0.2 | ||
| Tineo, Soutu | Asturias | 0.2 | ||
| Villayón, Oneta | Asturias | 0.2 | ||