| Irun
altitudea: 120 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 32.4 °C |
| Tenp. min. | 14.5 °C |
| Batez besteko T. | 23.5 °C |
| Bolada | 13 km/h |
| Abiad. max. | 8 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Donostia / San Sebastián Aeropuerto
altitudea: 4 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 30.5 °C |
| Tenp. min. | 13.9 °C |
| Batez besteko T. | 22.2 °C |
| Bolada | 18 km/h |
| Abiad. max. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Errenteria, Añarbe
altitudea: 165 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 33.3 °C |
| Tenp. min. | 12.3 °C |
| Batez besteko T. | 22.8 °C |
| Bolada | 29 km/h |
| Abiad. max. | 15 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Segura
altitudea: 255 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 33.6 °C |
| Tenp. min. | 11.9 °C |
| Batez besteko T. | 22.7 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Beasain, Arriaran
altitudea: 255 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 34.0 °C |
| Tenp. min. | 12.4 °C |
| Batez besteko T. | 23.2 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 10 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Ordizia
altitudea: 290 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 33.6 °C |
| Tenp. min. | 12.7 °C |
| Batez besteko T. | 23.1 °C |
| Bolada | 31 km/h |
| Abiad. max. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Legazpi
altitudea: 460 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 30.5 °C |
| Tenp. min. | 11.9 °C |
| Batez besteko T. | 21.2 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Zumarraga
altitudea: 431 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 33.0 °C |
| Tenp. min. | 13.0 °C |
| Batez besteko T. | 23.0 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 16 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Azpeitia
altitudea: 180 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 34.3 °C |
| Tenp. min. | 12.1 °C |
| Batez besteko T. | 23.2 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 12 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Zumaia
altitudea: 28 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 29.4 °C |
| Tenp. min. | 14.0 °C |
| Batez besteko T. | 21.7 °C |
| Bolada | 29 km/h |
| Abiad. max. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Aramaio, Etxaguen
altitudea: 617 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 30.1 °C |
| Tenp. min. | 13.9 °C |
| Batez besteko T. | 22.0 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Aretxabaleta
altitudea: 308 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 32.7 °C |
| Tenp. min. | 12.4 °C |
| Batez besteko T. | 22.6 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Elgeta
altitudea: 470 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 32.5 °C |
| Tenp. min. | 13.6 °C |
| Batez besteko T. | 23.1 °C |
| Bolada | 21 km/h |
| Abiad. max. | 6 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Mutriku
altitudea: 150 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 28.1 °C |
| Tenp. min. | 14.8 °C |
| Batez besteko T. | 21.5 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 18 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Forua
altitudea: 45 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 32.7 °C |
| Tenp. min. | 12.0 °C |
| Batez besteko T. | 22.4 °C |
| Bolada | 23 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Matxitxako
altitudea: 93 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 27.3 °C |
| Tenp. min. | 14.7 °C |
| Batez besteko T. | 21.0 °C |
| Bolada | 50 km/h |
| Abiad. max. | 35 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Amurrio
altitudea: 240 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 33.3 °C |
| Tenp. min. | 12.1 °C |
| Batez besteko T. | 22.7 °C |
| Bolada | 29 km/h |
| Abiad. max. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Orozko, Ibarra
altitudea: 270 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 34.2 °C |
| Tenp. min. | 12.1 °C |
| Batez besteko T. | 23.2 °C |
| Bolada | 22 km/h |
| Abiad. max. | 7 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Abadiño, Urkiola
altitudea: 747 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 32.0 °C |
| Tenp. min. | 13.0 °C |
| Batez besteko T. | 22.5 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Amorebieta-Etxano
altitudea: 100 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 34.4 °C |
| Tenp. min. | 12.5 °C |
| Batez besteko T. | 23.5 °C |
| Bolada | 31 km/h |
| Abiad. max. | 13 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Balmaseda
altitudea: 210 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 34.4 °C |
| Tenp. min. | 11.6 °C |
| Batez besteko T. | 23.0 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Güeñes
altitudea: 208 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | nd |
| Pr. 18 - 24h | nd |
| Bilbao Aeropuerto
altitudea: 42 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 34.5 °C |
| Tenp. min. | 13.8 °C |
| Batez besteko T. | 24.2 °C |
| Bolada | 32 km/h |
| Abiad. max. | 20 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Sopuerta
altitudea: 177 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | nd |
| Tenp. min. | nd |
| Batez besteko T. | nd |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | nd |
| Pr. 00 - 06h | nd |
| Pr. 06 - 12h | nd |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Lalastra
altitudea: 910 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 28.4 °C |
| Tenp. min. | 10.3 °C |
| Batez besteko T. | 19.3 °C |
| Bolada | 27 km/h |
| Abiad. max. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Agurain/Salvatierra, Opakua
altitudea: 660 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 29.3 °C |
| Tenp. min. | 12.1 °C |
| Batez besteko T. | 20.7 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 11 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Vitoria-Gasteiz Aeropuerto
altitudea: 513 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 31.6 °C |
| Tenp. min. | 9.4 °C |
| Batez besteko T. | 20.5 °C |
| Bolada | 26 km/h |
| Abiad. max. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Labastida
altitudea: 612 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 33.6 °C |
| Tenp. min. | 13.3 °C |
| Batez besteko T. | 23.4 °C |
| Bolada | 23 km/h |
| Abiad. max. | 14 km/h |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Leza
altitudea: 575 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 28.8 °C |
| Tenp. min. | 14.2 °C |
| Batez besteko T. | 21.5 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
| Campezo/Kanpezu
altitudea: 570 m |
|
| 2026ko maiatzak 21 | |
| Tenp. max. | 29.2 °C |
| Tenp. min. | 10.6 °C |
| Batez besteko T. | 19.9 °C |
| Bolada | nd |
| Abiad. max. | nd |
| Pr. 00 - 24h | 0.0 mm |
| Pr. 00 - 06h | 0.0 mm |
| Pr. 06 - 12h | 0.0 mm |
| Pr. 12 - 18h | 0.0 mm |
| Pr. 18 - 24h | 0.0 mm |
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura maximoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Bilbao Aeropuerto | Bizkaia | 16:00 | 34.5 | ||
| Amorebieta-Etxano | Bizkaia | 16:20 | 34.4 | ||
| Balmaseda | Bizkaia | 16:20 | 34.4 | ||
| Azpeitia | Gipuzkoa | 17:10 | 34.3 | ||
| Orozko, Ibarra | Bizkaia | 17:00 | 34.2 | ||
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Tenperatura minimoa (°C)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
°C
|
|
| Vitoria-Gasteiz Aeropuerto | Araba/Álava | 07:00 | 9.4 | ||
| Lalastra | Araba/Álava | 06:30 | 10.3 | ||
| Campezo/Kanpezu | Araba/Álava | 07:00 | 10.6 | ||
| Balmaseda | Bizkaia | 06:30 | 11.6 | ||
| Legazpi | Gipuzkoa | 05:30 | 11.9 | ||
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Abiadura maximoa (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Matxitxako | Bizkaia | 23:40 | 35 | ||
| Zumaia | Gipuzkoa | 15:50 | 20 | ||
| Bilbao Aeropuerto | Bizkaia | 16:20 | 20 | ||
| Ordizia | Gipuzkoa | 14:30 | 18 | ||
| Mutriku | Gipuzkoa | 14:40 | 18 | ||
|
Bolada (km/h)
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|
|
Bolada (km/h)
|
Estazioa
|
Probintzia
|
Ordu
|
km/h
|
|
| Matxitxako | Bizkaia | 23:10 | 50 | ||
| Bilbao Aeropuerto | Bizkaia | 10:50 | 32 | ||
| Amorebieta-Etxano | Bizkaia | 16:10 | 31 | ||
| Ordizia | Gipuzkoa | 16:10 | 31 | ||
| Errenteria, Añarbe | Gipuzkoa | 11:20 | 29 | ||
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Pilaturiko prezipitazioa
|
Estazioa
|
Probintzia
|
mm
|
|